Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 1 • L -1
9C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLimitowana edycja Bydgoskiej Karty Miejskiej upamiętni stulecie powrotu Bydgoszczy do Polski
BYDGOSKA KARTA MIEJSKA
11.12.2019 | 11:23

Limitowana edycja Bydgoskiej Karty Miejskiej upamiętni stulecie powrotu Bydgoszczy do Polski

Na zdjęciu: Projekt specjalnej edycji BKM.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Z okazji stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy ukaże się specjalna, limitowana wersja Bydgoskiej Karty Miejskiej. Będzie można ją otrzymać od poniedziałku, 16 grudnia.

Wydanie limitowanej karty jest związane z obchodami Roku Wolności 2019 oraz zbliżającą się rocznicą stulecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Od zwykłej BKM będzie różniła się okazjonalną grafiką, przedstawiającą wkroczenie wojsk polskich na Stary Rynek 20 stycznia 1920 roku.

Zasady wydawania limitowanej edycji Bydgoskiej Karty Miejskiej będą zgodne z zapisami Regulaminu BKM – procedura będzie podobna do tej, stosowanej przy wydawaniu karty w grafice podstawowej. Emisja karty rozpocznie się w poniedziałek, 16 grudnia.

Liczymy, że dla wielu bydgoszczan będzie to oryginalna pamiątka, przypominająca o historii miasta. 2019 to rok istotnych i pamiętnych, zarówno w historii Bydgoszczy, jak i Polski, jubileuszy i patriotycznych rocznic – podkreśla ZDMiKP. Wśród nich są m.in. setna rocznica zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego i setna rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego, a także 30. rocznica częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku, 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, a także 20-lecie obecności Polski w NATO 12 marca 1999 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści