Bydgoszcz
21C
Słonecznie
22% wilgotność
Wiatr: 9km/h NW
H 21 • L 21
14C
Pon
14C
Wt
12C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLinia 99 stanie się całoroczna. Podpisano umowę w tej sprawie
Wojciech Oskwarek, Rafał Bruski - SF
02.04.2019 | 18:53

Linia 99 stanie się całoroczna. Podpisano umowę w tej sprawie

Umowę podpisano we wtorek podczas konferencji prasowej w ratuszu.

Na zdjęciu: Umowę podpisali wójt Nowej Wsi Wielkiej Wojciech Oskwarek i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Potwierdziły się nasze informacje z połowy poprzedniego miesiąca. Autobusowa linia 99 stała się całosezonowa. W bydgoskim ratuszu podpisano umowę w tej sprawie.

Przypomnijmy, że do tej pory (tj. w okresie 2015 – 2018) autobusowa linia 99, która kursowała do Nowej Wsi Wielkiej od pętli na placu Kościeleckich była wyłącznie linią sezonową, czyli kursowała jedynie w okresie wakacyjnym. Wówczas na trasy wyjeżdżał jeden niskopodłogowy, 18-metrowy autobus, który w ciągu sezonu wykonywał nawet ok. 24 tys. tzw. wozo-kilometrów.

Na mocy podpisanego porozumienia, te kursy będą już znacznie częstsze. – Rozszerzamy naszą ofertę nie tylko dla mieszkańców Bydgoszczy – mówił prezydent miasta Rafał Bruski. Dodał, że linia 99 stanie się teraz linią całoroczną. – Gdy kończył się okres wakacji, to mieszkańcy pytali mnie, dlaczego autobusy tej linii jeżdżą tylko latem – powiedział wójt gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek. – Chcemy wypróbować, na ile mieszkańcy skorzystają z tego nowego połączenia i będą z niego zadowoleni – podkreślił. Całkowity koszt funkcjonowania linii w tym roku ma wynieść 1,29 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony Nowej Wsi Wielkiej wynosi ok. 466 tys. zł, w przyszłym roku może się nieznacznie zwiększyć. Autobusy w tygodniu wykonają 18 połączeń, a w weekendy – 12.

To kolejne połączenie linii międzygminnej. Przypomnijmy, że z Bydgoszczy w kierunku Białych Błot kursują autobusy linii 91 i 96 (do Przyłęk – ta druga linia także przez Ciele, Zielonkę i Trzciniec) oraz 92 (do Murowańca oraz w rozszerzonych kursach do Łochowa), a linią 93 możliwy jest dojazd do Wilcza. Autobusy linii 94 kursują do Nekli, 97 do Kozielca, a 98 – do Bożenkowa. Przypomnijmy, że w planach jest także rozszerzenie kursu autobusu linii 62 z Garbar aż do Łochowic. – Takie rozmowy są prowadzone – przyznaje odpowiedzialny za sprawy transportowe w ZDMiKP Rafał Grzegorzewski. Jak dodaje, podobne negocjacje są prowadzone z włodarzami Sicienka i Koronowa, ale na razie szczegółów nie chce ujawnić.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści