Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Linia międzygminna wyjechała na trasy. Łączy Przylesie i Ostromecko

Dodano: 01.05.2020 | 20:40

Autobusy linii 40 wyjechały 1 maja na trasę.

Na zdjęciu: Autobus linii 40 kursuje od pętli na Przylesiu do Ostromecka.

Fot. Jakub Soboczyński

Najważniejszą komunikacyjną zmianą od początku maja było uruchomienie nowej linii międzygminnej.

Ostatniego dnia kwietnia zawarto porozumienie z gminą Dąbrowa Chełmińska, na mocy którego umożliwiono dalsze funkcjonowanie sezonowej, międzygminnej linii autobusowej do Ostromecka. Autobusy będą kursowały na trasie Przylesie – Ostromecko (linia kursować będzie ul. Korfantego, Twardzickiego, Wyzwolenia, Bydgoską przez Strzyżawę do Ostromecka) w dni wolne i święta, a mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska mogą korzystać z biletów uczniowskich i biletów Malucha.

Zaplanowano po siedem kursów w soboty i niedziele oraz święta (o 11:05, 12:10, 13:45, 15:06, 16:04, 17:10 i 18:40). Linie międzygminne mają zarezerwowaną numerację od 40-49 i 90-99, przy czym zakres numeracji 90-99 wyczerpał się w marcu tego roku. Przypomnijmy, że w zeszłym roku autobusy na trasie Przylesie-Ostromecko były linią nr 75. Gmina Dąbrowa Chełmińska jest piątą, która zawarła z miastem Bydgoszcz porozumienie o wspólnej organizacji transportu publicznego. Wcześniej zrobiły to gminy Białe Błota, Osielsko, Dobrcz i Nowa Wieś Wielka.

Drogowcy wprowadzili także minutowe korekty rozkładów jazdy linii 69 i 89 (Błonie – Tatrzańskie) i letnie rozkłady jazdy linii 73, co oznacza że część kursów na trasie Łęgnowo – Kapuściska autobusy obsługiwać będą przejeżdżając przez Dworzec Bielawy.

W piątek (1 maja), jak i w niedzielę (3 maja), autobusy i tramwaje kursować będą według rozkładu jazdy w niedziele niehandlowe, zaś w sobotę (2.05) obowiązywać będzie sobotni rozkład.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments