Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Łopata została wbita. Rusza rozbudowa szpitala im. Biziela [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.05.2021 | 23:52

Na zdjęciu: W ramach inwestycji ma powstać nowy budynek w kompleksie przy ul. Ujejskiego.

Fot. Alstal / wizualizacja

Wbito symboliczną łopatę pod rozpoczęcie prac związanych z rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Umowę na wykonanie inwestycji podpisano w połowie kwietnia, a podpisały ją UMK oraz firma Alstal, która zrealizuje inwestycję, a na jej realizację będzie miała 32 miesiące. Nowe skrzydło powstanie w północno-zachodniej części kompleksu głównego. Zostało zaprojektowane jako prostopadłościenna bryła z ośmioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 3 785 mkw. Dla porównania – istniejąca zabudowa liczy 14 884 mkw. W ramach inwestycji przebudowany zostanie –  w celu połączenia z nowym – istniejący budynek szpitala. Alstal wybuduje również stacje transformatorową oraz wykona przebudowę wewnętrznej infrastruktury drogowej szpitala. Podpisana umowa na realizację inwestycji opiewa na niemal 160 mln zł.

Podczas uroczystości, prorektor UMK ds. Collegium Medicum, prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska mówiła o tym, że na tę rozbudowę czeka także kadra dydaktyczno-naukowa i studenci. – W ramach tego programu powstaną nie tylko nowe jednostki kliniczne, ale poszerzone zostaną możliwości prowadzenia dydaktyki – mówiła i precyzowała: – Będzie sala audytoryjna, w której będą nie tylko wykłady dla licznych roczników, ale będzie mogła ona służyć także m.in. konferencjom. Czekamy z niecierpliwością na postęp budowy.

Poseł PiS i przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos przypominał z kolei, że w poprzedniej kadencji zatwierdzony był wieloletni program, którego jednym z punktów była właśnie rozbudowa szpitala, a placówka otrzymała na realizację zadań łącznie ponad 300 mln zł. – Dotąd realizowane były zadania w obrębie głównego budynku szpitala: remonty, modernizacja. Teraz czas na realizację najważniejszego zadania, czyli budowę nowego budynku – mówił Latos.

Przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firmy Alstal – Michał Jakubczyk zapowiedział z kolei, że wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję ma odbyć się po wakacjach.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments