Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe połączenie LOT-u z bydgoskiego lotniska. Inauguracja w czerwcu

Dodano: 28.04.2023 | 10:46

Na zdjęciu: Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły powrót wakacyjnych rejsów do stolicy Małopolski.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Kraków wraca do siatki połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz. Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły powrót wakacyjnych rejsów do stolicy Małopolski.

Na tę decyzję czekało wielu naszych pasażerów – podkreślają przedstawiciele bydgoskiego lotniska. Tak jak w ubiegłym roku, w wakacje zostaną uruchomione połączenia z Bydgoszczy do Krakowa. Inauguracyjny rejs ze stolicy Małopolski zaplanowany został na 16 czerwca. Operatorem są Polskie Linie Lotnicze LOT.

To niewątpliwie wyczekiwana przez wiele osób decyzja. Głównym zadaniem Portu Lotniczego Bydgoszcz, jest otwarcie okna na świat dla mieszkańców Kujaw i Pomorza i zwiększanie dostępności komunikacyjnej. Dzięki temu połączeniu, znacznie skróci się czas podróży na południe Polski, która od połowy czerwca potrwa zaledwie godzinę – mówi Edward Hartwich, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Rejsy realizowane będą dwa razy w tygodniu. Przylot z Krakowa do Bydgoszczy zaplanowany został w piątki na godzinę 21:50, natomiast wylot z Bydgoszczy do Krakowa – na soboty o 6:50. Druga rotacja zaplanowana została w tych samych godzinach – w poniedziałki zaplanowany został przylot na Kujawy i Pomorze, natomiast wylot z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowany będzie we wtorki. Rejsy realizowane będą od 16 czerwca, do końca sezonu letniego.

CZYTAJ TAKŻE: Loty z Bydgoszczy do Alicante. Czy są szanse na uruchomienie połączenia?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mik
Mik
4 miesięcy temu

Połączenie do Krakowa powinno być realizowane przez cały rok, z częstotliwością 3 – 4 razy w tygodniu. CZEKAMY NA OSLO TORP…