[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

LOT ogłasza nowe kierunki z bydgoskiego lotniska. Loty już w lipcu

Dodano: 24.06.2020 | 19:22

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: LOT uruchomi na lato akcję #LOTnaWakacje. W jej ramach z Bydgoszczy polecimy do Chorwacji oraz Grecji.

Fot. Szymon Fiałkowski

W lipcu oraz sierpniu Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizowały dwa wakacyjne połączenia z bydgoskiego lotniska – do Chorwacji oraz Grecji – poinformował w środę przewoźnik.

Krajowe linie zapowiedziały uruchomienie na lato siatki pod hasłem #LOTnaWakacje. W jej ramach pojawi się ponad sześćdziesiąt połączeń realizowanych z dziewięciu polskich lotnisk, w tym z Bydgoszczy. Portowi imienia Paderewskiego przypadły w udziale dwa kierunki – do chorwackiego Zadaru oraz na wyspę Zakynthos. – Podróżni z Bydgoszczy po raz pierwszy w historii naszego lotniska zyskają regularne połączenie z tymi miejscami – wskazuje Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. Do tej pory większość turystycznych kierunków z naszego miasta była realizowana lotami czarterowymi.

LOT ogłasza nowe kierunki z bydgoskiego lotniska. Loty już w lipcu

Zobacz również:

Ryanair oficjalnie przywraca loty z Bydgoszczy. Dokąd polecimy od początku lipca?

Loty do Chorwacji i Grecji będą dostępne w lipcu oraz sierpniu. Do Zadaru polecimy po raz pierwszy już 4 lipca. Połączenie będzie realizowane w każdą sobotę aż do 22 sierpnia. Rejs z Chorwacji zaplanowano na godzinę 13:40. Samolot wyląduje w Bydgoszczy po dwugodzinnym locie. Maszyna ponownie wzbije się w powietrze o 16:40, aby o 18:40 zameldować się na lotnisku w Zadarze. Z kolei na Zakynthos po raz pierwszy będzie można wybrać się 9 lipca. Z lotów będzie można skorzystać w każdy czwartek (do 20 sierpnia). Lot z Grecji zaplanowano na 10:40 czasu miejscowego, a lądowanie – o 12:30 czasu polskiego. Rejs powrotny rozpocznie się o 13:30, lądowanie przewidziano na 17:20 (nadal należy pamiętać o godzinnej różnicy czasu).

Rejsy będą odbywały się samolotami Embraer 195 i mają w założeniu umożliwić polskim turystom siedmio- lub 14-dniowe wakacje. Bilety można już nabywać w systemach rezerwacyjnych przewoźnika. Ich cena rozpoczyna się – jak deklaruje LOT – od 99 złotych w jedną stronę. – Rejsy nastawione są na ruch turystyczny, dlatego w sprzedaży jest tylko klasa Economy – wyjaśnia Daniel Mackiewicz, rzecznik bydgoskiego lotniska.

Jak informuje LOT, od 1 lipca zniesiony zostanie dystans przestrzenny na pokładach samolotów, co oznacza, że w sprzedaży dostępne będą wszystkie miejsca. Pasażerowie będą musieli jednak przez cały lot mieć zakryte nos i usta, a w czasie odprawy – zachowywać wyznaczone odstępy. W samolotach mają być dostępne środki dezynfekujące. Personel ma za to realizować serwis pokładowy.

Jak informuje Port Lotniczy Bydgoszcz, na wakacyjnych rejsach obowiązują standardowe warunki przewozu bagażu podręcznego. Może on mieć maksymalnie 8 kilogramów i wymiary 55x40x23 cm. Dodatkowo można wnieść np. wózek, torbę na laptopa czy małą torebkę na ramię. Szczegółowe warunki dostępne są na stronie LOT-u.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 lat temu

Reklama, reklama i jeszcze raz reklama. Jak ludzie sie dowiedzą o tym połączeniu to jest szansa ze bedzie dobre wypelnienie bo cena za przelot 76zl jest jak za darmo.

Swiadomy
Swiadomy
2 lat temu

Dobre I to ale czemu nie np do UK ? Ryanair lata pelen me tych tradach. Czemu LOT tego nie wykozysta ???

Bea
Bea
2 lat temu

Dlaczego do Niemiec nie wznowią lotow

Marianek
Marianek
2 lat temu

Niech wroci tanie połączenie z zachodnimi Niemcami. Samoloty do weeze były zawsze pełne. Wykombinujcie coś…😀