[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ryanair oficjalnie przywraca połączenia z Bydgoszczy. Dokąd polecimy od początku lipca?

Dodano: 16.06.2020 | 07:00
port lotniczy bydgoszcz

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Samoloty Ryanaira ponownie zobaczymy na płycie bydgoskiego lotniska od początku lipca.

Fot. Sebastian Torzewski

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair poinformowały o przywróceniu od 1 lipca blisko dwustu połączeń realizowanych z i do Polski. W tym gronie znalazły się również rejsy z bydgoskiego lotniska.

Decyzja przewoźnika ma związek ze zniesieniem zakazów w pasażerskim ruchu lotniczym, który obowiązywał od połowy marca. Formalnie zakaz przestanie obowiązywać we wtorek, 16 czerwca, ale na krajowych lotniskach maszyny Ryanaira zobaczymy kilkanaście dni później. Potwierdziły się tym samym nasze informacje z przełomu maja i czerwca, gdy sygnalizowaliśmy możliwy początek odmrożenia części lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Jako pierwszy po przerwie na bydgoskim lotnisku wyląduje samolot lecący z podlondyńskiego lotniska Stansted. Od początku lipca Ryanair będzie obsługiwał trzy rotacje tygodniowo (w poniedziałki, środy oraz soboty). Miesiąc później dołoży również loty w piątki oraz niedziele. Połączenie czwartkowe wróci dopiero jesienią – w rozpoczynającej się tradycyjnie pod koniec października zimowej siatce połączeń.

Od 2 lipca będzie można skorzystać z lotów na trasie Bydgoszcz – Birmingham (loty w czwartki i soboty). Z kolei od 4 lipca reaktywowane zostaną rejsy z miasta nad Brdą do Dublina. Do stolicy Irlandii również polecimy dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty.

Na początku sierpnia w ofercie PLB pojawią się kolejne dwie trasy. W piątki i niedziele (dokładnie od 2 sierpnia) będzie można ponownie polecieć na lotnisko Londyn Luton. Tego samego dnia swoją spóźnioną tegoroczną premierę będą miały loty do Edynburga. Do Szkocji będzie można udać się w czwartki oraz niedziele. Najdłużej trzeba będzie poczekać na powrót lotów do Kijowa. Zaplanowano je dopiero na 25 października.

Ryanair zapowiada przywrócenie od początku lipca prawie 200 tras z i do Polski. – Jesteśmy przekonani, że przewiezienie milionów pasażerów pobudzi gospodarkę i pomoże uratować tysiące miejsc pracy – twierdzi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią i Bałkany. Linie do najbliższego poniedziałku, 22 czerwca będą sprzedawały bilety na loty w okresie wakacyjnym w promocyjnych cenach – od 89 złotych.

Jak już informowaliśmy, wszystko wskazuje na to, że dopiero jesienią w Bydgoszczy zobaczymy samoloty Lufthansy. W systemach rezerwacyjnych przewoźnika nie znajdziemy połączenia do Frankfurtu aż do końcówki października. Klienci, którzy mieli zarezerwowane bilety na wcześniejsze terminy, zostali poinformowani o ich anulowaniu. Do końca miesiąca zawieszone jest natomiast połączenie Bydgoszcz – Warszawa realizowane przez LOT. Na stronie przewoźnika można jednak rezerwować bilety na rejsy od początku lipca.

POŁĄCZENIA LOTNICZE RYANAIRA OD LIPCA BR.

 • Bydgoszcz – Birmingham – od 2 lipca (czwartek / sobota),
 • Bydgoszcz – Edynburg – od 2 sierpnia (czwartek / niedziela),
 • Bydgoszcz – Londyn Luton – od 2 sierpnia (piątek / niedziela),
 • Bydgoszcz – Londyn Stansted:
  – od 1 lipca (poniedziałek / środa / sobota),
  – od 1 sierpnia (poniedziałek / środa / piątek / sobota / niedziela),
  – od 26 października (poniedziałek / środa / czwartek / piątek / sobota / niedziela),
 • Bydgoszcz – Dublin – od 4 lipca (wtorek / sobota),
 • Bydgoszcz – Kijów – od 25 października (środa, niedziela).
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 lat temu

A do Niemiec…kiedy???My polacy wolimy zachód!!!czy lepiej na wschód…

Ania
Ania
2 lat temu

Jasne, jak znowu w ostatnim momencie nie powiedzą, że do Wielkiej Brytanii samoloty jednak lecieć nie mogą.