Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maciej Bartoszek w drugiej turze wyborów na burmistrza Ciechocinka

Dodano: 24.10.2022 | 10:15

Na zdjęciu: Były trener Wisły Płock czy Zawiszy Bydgoszcz Maciej Bartoszek zmierzy się w drugiej turze z Jarosławem Jucewiczem.

Fot. mat. KWW Macieja Bartoszka

Wczoraj (23 października) odbyła się I tura wyborów nowego burmistrza Ciechocinka. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia. W finałowej rozgrywce zmierzą się Maciej Bartoszek – były trener Wisły Płock czy Korony Kielce – i Jarosław Jucewicz.

Przedterminowe wybory w Ciechocinku odbywają się z uwagi na niedawną śmierć wieloletniego burmistrza uzdrowiska Leszka Dzierżewicza. Do rywalizacji zgłosiło się 12 kandydatów – najbardziej znanym z nich był Maciej Bartoszek. To były trener ekstraklasowych klubów piłkarskich, m.in. Korony Kielce czy Wisły Płock. – Odezwały się do mnie różne środowiska, z Ciechocinkiem i powiatem jestem związany od dwudziestu pięciu lat. Byłem radnym w kadencji 2006 – 2010, w Ciechocinku zaczynałem karierę trenerską, pracowałem w powiecie tłumaczył kandydat w programie „Misja Futbol”.

Do niedzielnego głosowania uprawnionych było 8274 mieszkańców uzdrowiska. Ostatecznie oddano 3164 głosów ważnych: Bartoszek uzyskał najwięcej, bo 534. Z uwagi na to, że żaden z kandydatów nie uzyskał połowy głosów, konieczna będzie druga tura. W niej znany trener zmierzy się z lokalnym działaczem Jarosławem Jucewiczem, który uzyskał 515 głosów.

Maciej Bartoszek i Jarosław Jucewicz w drugiej turze wyborów na burmistrza Ciechocinka

Kandydaci w wyborach na burmistrza Ciechocinka w trakcie kampanii podkreślali, że miasto potrzebuje zmian. W opinii wielu mieszkańców rządy Dzierżewicza przyniosły stagnację i niewykorzystywanie potencjału kurortu. Poza nowym basenem, zmarły włodarz był kojarzony głównie z budową nowych fontann. Mieszkańcy skarżą się również na kiepską ofertę komunikacji z Toruniem czy Bydgoszczą czy wprowadzenie strefy płatnego parkowania, która „uderzyła” w ciechocinian, ale też w pracujących na terenie miasta mieszkańców okolicznych wsi.

Zarówno Bartoszek, jak i Jucewicz deklarują, że w trakcie ich rządów miejsca parkingowe dla mieszkańców będą bezpłatne. Chcą też, by Karta Mieszkańca oferowała więcej korzyści. Bartoszek obiecuje też, że gdy zostanie burmistrzem, słynne ciechocińskie tężnie będą ponownie dostępne za darmo dla mieszkańców. Jucewicz chce zachęcić do oddawania głosów m.in. obietnicą budowy krytego basenu oraz przejęciem terenu dawnej dumy Ciechocinka – basenu solankowego. Obiekt, położony między stadionem Zdroju a kompleksem tężni, jest od wielu lat nieużywany i całkowicie zdewastowany.

Druga tura wyborów na burmistrza Ciechocinka odbędzie się 6 listopada. Nowy włodarz będzie rządził miastem do końca obecnej kadencji – wybory samorządowe mają odbyć się wiosną 2024 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments