[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maciej Bartoszek zawiesza karierę trenerską. Teraz wystartuje w wyborach

Dodano: 19.09.2022 | 12:39

Na zdjęciu: Maciej Bartoszek ostatnio pracował w Wiśle Płock.

Fot. Roger Gorączniak / wikipedia

Maciej Bartoszek zawiesza trenerską karierę! Były szkoleniowiec m.in. bydgoskiego Zawiszy podjął decyzję o starcie w październikowych, przedterminowych wyborach na burmistrza Ciechocinka.

Urodzony we Włocławku Bartoszek swoją pracę trenerską rozpoczynał właśnie w Ciechocinku, a później prowadził m.in. Zawiszę Bydgoszcz, GKS Bełchatów, Koronę Kielce a ostatnio Wisłę Płock.

Decyzję o zawieszeniu trenerskiej kariery ogłosił w programie Misja Futbol. – Podjąłem taką decyzję i zamierzam w najbliższych wyborach wystartować na burmistrza miasta Ciechocinka – powiedział Bartoszek w rozmowie z Łukaszem Olkowiczem (Przegląd Sportowy), Łukaszem Wiśniowskim (Canal+Sport), Mateuszem Święcickim (Eleven Sports) i Dariuszem Szpakowskim (TVP Sport). Nie ukrywał, że w przyszłości być może wróci do piłki, ale nie wie, czy jako szkoleniowiec. Przypomnijmy, że z Wisłą Płock pożegnał się w lutym ubiegłego roku, a w sezonie 2016/2017 uznano go najlepszym szkoleniowcem w Ekstraklasie.

Olkowicz dopytywał o to, skąd decyzja o starcie w wyborach. – Odezwały się do mnie różne środowiska, z Ciechocinkiem i powiatem jestem związany od dwudziestu pięciu lat – przyznał Bartoszek i dodał: – Byłem radnym w kadencji 2006 – 2010, w Ciechocinku zaczynałem karierę trenerską, pracowałem w powiecie.

Przedterminowe wybory na burmistrza Ciechocinka odbędą się 23 października, zostały one rozpisane po śmierci dotychczasowego włodarza Leszka Dzierżewicza, który tę funkcję sprawował przez niemal 25 lat.

*****************
Rozmowa z Maciejem Bartoszkiem w Misji Futbol od ok. 57 minuty nagrania

Maciej Bartoszek zawiesza karierę trenerską. Teraz wystartuje w wyborach
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments