[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maciej M. zostaje za kratkami. Oskarżonego o usiłowanie zabójstwa na Garbarach zbada nowy zespół biegłych

Dodano: 18.06.2018 | 16:40
sąd okręgowy bydgoszcz

Mężczyznę oskarżono o usiłowanie zabójstwa partnera byłej partnerki.

Na zdjęciu: Decyzją bydgoskiego sądu, Maciej M. spędzi za kratkami kolejne dwa miesiące.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Bydgoski sąd po raz kolejny przedłużył areszt wobec oskarżonego o usiłowanie zabójstwa na Garbarach.

Maciej M. spędzi za kratkami kolejne dwa miesiące – taką decyzję wydał podczas posiedzenia aresztowego bydgoski Sąd Okręgowy. Mężczyzna odpowiada przed sądem za usiłowanie zabójstwa nowego partnera swojej byłej partnerki. Do tego zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na Garbarach.

Tymczasem jak się dowiedzieliśmy, oskarżonego zbada nowy zespół lekarzy. Składać się on będzie z biegłego neurologa i psychiatrów. Sąd odwołał poprzedni termin rozprawy, bowiem biegli zapoznają się z aktami całej sprawy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kolejna rozprawa najprawdopodobniej odbędzie się w połowie lipca.

Sam Maciej M. podczas poprzedniej rozprawy opowiadał ze szczegółami o tamtym zdarzeniu. – Tamtego dnia rzeczywiście byłem pod wpływem alkoholu, natomiast wiedziałem, gdzie jestem – opowiadał. Przyznał jednak, że zaraz po wejściu do mieszkania swojej byłej partnerki otrzymał serię ciosów. – Wtedy nie wiedziałem gdzie jestem, nie wiem, skąd się wziął nóż w moich rękach. Na pewno się broniłem, dostałem kilka ciosów po głowie – opisywał oskarżony.

Maciej M. zostaje za kratkami. Oskarżonego o usiłowanie zabójstwa na Garbarach zbada nowy zespół biegłych