Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dr Maciej Słupski ze szpitala Jurasza z tytułem profesora. To wybitny bydgoski chirurg

Dodano: 04.01.2023 | 10:17

Na zdjęciu: Nowy profesor - dr hab. n. med. Maciej Słupski - to kierownik kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej szpitala Jurasza.

Fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Bydgoszcz ma nowego profesora. Ten zaszczytny tytuł – w dyscyplinie nauki medyczne – otrzymał dr hab. n. med. Maciej Słupski, kierownik kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej szpitala Jurasza.

Dr hab. Maciej Słupski to chirurg, transplantolog, kierownik kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra Antoniego Jurasza. Pochodzi z Olsztyna, lecz w wieku licealnym związał się z Bydgoszczą. W młodości, poza nauką w szkole podstawowej i średniej uczęszczał także do szkoły muzycznej, lecz ostatecznie wybrał studia medyczne.

Maciej Słupski – pionier bydgoskiej transplantacji

Jednym ze sporych osiągnięć dra Słupskiego było zapoczątkowanie przeszczepów wątroby w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wspominał w rozmowie z Radiem PiK, kilkanaście lat swojej pracy zawodowej poświęcił transplantacjom i chirurgii wątroby, których uczył się m.in. na stażu we Francji. To zaowocowało przeprowadzeniem w 2017 roku pierwszego w Bydgoszczy i regionie przeszczepu wątroby.

Pierwsze przeszczepienie miało miejsce 27 stycznia 2017 roku. Wykonaliśmy w sumie 41 transplantacji, w tym pięć pilnych i trzy retransplantacje. Aktualnie mamy jedenastu biorców na liście oczekujących i osiemnastu pacjentów w trakcie badań – wspominał w listopadowej rozmowie z serwisem urzędu marszałkowskiego. W wywiadzie wspomniał też o planach rozwoju robotycznej chirurgii wątroby i trzustki – już w styczniu 2023 w szpitalu Jurasza ma stanąć robot Da Vinci, który ma umożliwić dokonywanie kolejnych zabiegów.

Zasługi i dorobek naukowy (ponad 90 publikacji) dra Słupskiego zostały docenione przez Prezydenta RP. Postanowieniem z dnia 21 listopada 2022 roku, Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej szpitala Jurasza otrzymał tytuł profesora nauk medycznych w dyscyplinie nauki medyczne.

CZYTAJ TAKŻE: Uwaga Fordon! Nowy punkt udzielania nocnej i świątecznej opieki medycznej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MARCIN
MARCIN
1 rok temu

Dużo tytułów ma ten Pan. Szkoda tylko że jak przyjął w grudniu mojego Tatę na oddział gdzie miał być operowany to potrzymał go tylko 3 dni (tyle aby z NFZ pieniądze skasować) na łóżku w korytarzu nie robiąc nawet badań i wypisał wypisał bez leczenia do domu. A wcześniej mieliśmy dwa wyjazdy ustalające i kwalifikujące do operacji.

Aga
Aga
1 rok temu

Niestety mi ten Pan dał się poznać od nienajlepszej strony. Podczas wizyt prywatnych wydaje się sympatyczny ale na oddziale potrafi pokazać zupełnie inne oblicze. W mojej obecności doprowadził do łez chorą na raka, oczekującą na przeszczep kobietę. Na jej pytanie o termin operacji na którą czekała odpowiedział opryskliwie że ma jechać się operować na „Banacha” to będzie szybciej. Do pacjentów odnosi się z wyższością i arogancją. Potrafi strofować rozmówcę, jak ma się do niego zwracać, jako do kierownika kliniki, odmawia odpowiedzi na pytania które uznaje za niegodne swej pozycji/stanowiska.Może i jest dobrym operatorem ale czy jest dobrym człowiekiem mam wątpliwości….… Czytaj więcej »

Halina
Halina
1 rok temu

Operował moją mamę po operacji zmarła, kontakt z Panem doktorem niezbyt przyjazny. Nie wspominam mile r

Much
Much
1 rok temu

Tytuł profesora dla Pana doktora można skomentować tylko jednym słowem: wreszcie.
W pełni zasłużony tytuł. Ogólnie człowiek o dużych wymaganiach wobec siebie i osób go otaczających. Nie łatwo z nim w związku z powyższym współpracować. Lubi pokazówki i przedstawienia co ludziom z większym ego może się nie spodobać.
Bardzo dobry fachowiec. Poziom europejski.

Mariola
Mariola
1 rok temu

Wspaniały człowiek Dr. Profesor Słupski uratował mi życie. Byłam u niego na wizycie nie mając nic z wątrobą, lekarze nie wiedzieli i nie mogli zdiagnozować mojej choroby. Pan Profesor zbadał mnie tylko kiedy leżałam na kozetce uciskając ręką i szybko wiedział co mi dolega i dzięki jemu szybko znalazłam się w Onkologi gdzie mnie operowano. Bardzo dziękuję, polecam bo to jest prawy człowiek i lekarz….

Mari
Mari
1 rok temu

Może i fachowiec, ale jako człowiek to nawet nie napiszę, żeby się nie zniżyć do jego poziomu. Arogancki, wywyższający się. Do mnie i innych pacjentów odnosił się z pogardą. Nigdy więcej do tego profesora. Pozdrawiam

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

41 przeszczepień – a jaka liczba zgonów?

Pacjentka
Pacjentka
1 rok temu

Zgadzam się z opinią jeżeli chodzi o o podejście do pacjenta prywatnie a w szpitalu.opinia trafiona w dziesiątkę.Sam też doświadczyłam takiego traktowania. Są inni bardzo dobrzy specjaliści w Bydgoszczy którzy dobrze leczą i operują. Tytuł profesora do czegoś zobowiązuje ale nie w tym przypadku.Bardzo się zawiodłam. Nie polecam chyba że to ostatnia deska ratunku.

Henimb60
1 rok temu

Jestem żywym przykładem umiejętności p.prof.Słupskiego.25 lat temu uratował mi życie.Ma prawo jak każdy z nas mieć gorszy dzień.Nie jestem wielkim zwolennikiem NFZ,ale uważam,że prof.Słupski swoim
życiem i pracą zawodową(praktyką),nie teorią zasłużył na ten tytuł jak mało kto.

Kinga
Kinga
7 miesięcy temu

Czy ktoś mógłby mi podać nr kontaktowy, gdzie Pan doktor przyjmuje prywatnie? Bardzo dziękuję.

Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

Tytuł zasłużony w pełni. Wspaniały człowiek i doskonały fachowiec.
Serdeczne gratulacje Panie Profesorze.

Ewa
Ewa
2 miesięcy temu

Pan doktor zachowuje się w sposób bardzo arogancki i opryskliwy w stosunku do pacjentów leczonych w szpitalu na NFZ. Byłam świadkiem gdy starsza pacjentka zwróciła się do niego w czasie obchodu per „panie doktorze”, co spotkało się z niesłychaną agresją z jego strony. Nakrzyczał na staruszkę, doprowadzając ją do łez, że w ten sposób może się zwracać się do kelnera w barze, a on jest Panem Docentem. Bardzo źle odnosi się również do rodziny pacjentów. Zostaliśmy telefonicznie wezwani do szpitala, aby odebrać mamę, bo jest gotowy wypis. Gdy pojechaliśmy ją odebrać, rozpoczął się obchód, więc wyszliśmy z sali chorych na… Czytaj więcej »