Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uwaga Fordon! Nowy punkt udzielania nocnej i świątecznej opieki medycznej

Dodano: 02.01.2023 | 13:33

Na zdjęciu: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Fordonie jest od 1 stycznia 2023 roku świadczona w nowym punkcie.

Fot. Pixabay

Od 1 stycznia 2023 roku zmienił się punkt świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej dla Fordonu i okolic.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00 danego dnia do godziny 8:00 dnia następnego.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Centrum Onkologii otrzymało kolejne wyróżnienia i nagradza swoich lekarzy oraz naukowców


Jak podkreśla Narodowy Fundusz Zdrowia, w razie nagłego zachorowania czy pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – niezależnie od faktu, gdzie mieszka i do której przychodni należą. Pomocy udzielają lekarze i pielęgniarki – zarówno w punktach, lub w domu pacjenta. Świadczenia są bezpłatne i udzielane bez skierowania.

Kiedy skorzystać z pomocy lekarza i pielęgniarki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Z pomocy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej można skorzystać w razie m.in.: zaostrzenia dolegliwości znanej choroby, infekcji dróg oddechowych z wysoką gorączką (wyższą niż 39°C) – szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku, bólów brzucha (nieustępujących mimo stosowania leków rozkurczowych), bólów głowy nieustępujących mimo stosowania leków przeciwbólowych, biegunki lub wymiotów – szczególnie u dzieci lub osób starszych, zatrzymania moczu, nagłego bólu krzyża, kręgosłupa, stawów, kończyn etc. oraz i innych dolegliwości, które wzbudzają niepokój pacjenta.

Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie (np. zastrzyki) w ramach porady udzielonej przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia – wyjaśnia NFZ.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna Fordon. Zmiana w 2023 roku

1 stycznia 2023 roku, od północy zmienił się punkt udzielania nocnej i świątecznej opieki medycznej w Fordonie. Do końca 2022 roku pacjenci korzystali z punktu, prowadzonego przez Fundację „Zdrowie dla Ciebie”, który znajdował się przy ulicy Witkiewicza 1.

Od 1 stycznia 2023 roku nocną i świąteczną opiekę medyczną dla mieszkańców Fordonu i okolic prowadzi Centrum Medyczne Bart-Med. Punkt funkcjonuje przy ulicy Ewy Szelburg – Zarembiny 19 (budynek Przychodni Bajka). Telefon kontaktowy do punktu – 52 300 29 90

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments