Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 10km/h SW
H 18 • L 17
15C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
16C
Sr
21C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMałgorzata Kidawa-Błońska w regionie: „Obecna władza prowadzi nas na Wschód”
kidawa
30.11.2019 | 21:51

Małgorzata Kidawa-Błońska w regionie: „Obecna władza prowadzi nas na Wschód”

Na zdjęciu: Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w sobotę z działaczami Platformy Obywatelsiej z województwa kujawsko-pomorskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Małgorzata Kidawa-Błońska w ramach starań o nominację na kandydatkę Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich odwiedziła województwo kujawsko-pomorskie. Była marszałek sejmu przyjechała w sobotę do Bydgoszczy.

Kidawa-Błońska jest jedną z dwóch osób startujących w prawyborach. Jej rywalem – dość niespodziewanym – jest prezydent Poznania Jarosław Jaśkowiak. On ma pojawić się w regionie w przyszłym tygodniu.

Rozmawiamy i zastanawiamy się, co zrobić, żeby nasza formacja była jeszcze ciekawsza. Każdego dnia dochodzą do nas także złe informacje. Wczoraj mówiliśmy o haniebnym serialu dotyczącym pana Baniasa, a dzisiaj kolejna przykra sprawa dotycząca zawieszenie pana sędziego Pawła Juszczyszyna – mówiła Kidawa-Błońska, dodając, ze władza odsuwa sędziów działających zgodnie z prawem. – W ten sposób daje wyraźny sygnał, że chce nas odsunąć na Wschód, a nie Zachód. Idziemy w kierunku brexitu – stwierdziła marszałek.

Kidawa-Błońska przedstawiła też swój pogląd na temat samorządów, które jej zdaniem powinny być jak najbliżej obywatela i mają prawo samodzielnie decydować, co się dzieje w ich miastach. Akurat na wsparcie bydgoskich samorządowców była marszałek może liczyć. Pozytywnie mówi o niej m.in. prezydent Rafał Bruski. Kandydatka może też liczyć na poparcie posła Pawła Olszewskiego.

Po konferencji prasowej Kidawa-Błońska spotkała się z działaczami partyjnymi. PO wybierze swojego kandydata na prezydenta 14 grudnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści