Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 7 • L 5
8C
Sob
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoManifestacja społeczności LGBT na Starym Rynku. Tęczowa flaga zawiśnie w centrum miasta?
04.09.2020 | 08:33

Manifestacja społeczności LGBT na Starym Rynku. Tęczowa flaga zawiśnie w centrum miasta?

Na zdjęciu: Na początku sierpnia w Bydgoszczy odbyły się demonstracja poparcia dla Margot.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek na Starym Rynku odbędzie się demonstracja społeczności LGBTQIAP+ pod hasłem „Nigdy nie będziesz szła sama”. Do prezydenta Bruskiego trafiła także kolejna petycja ws. wywieszenia tęczowej flagi

Demonstracja ma mieć taneczny charakter, być pełna kolorów, siostrzeństwa i brokatu. Jej początek zaplanowano na godz. 17:00. – Pokażemy, że jako osoby queerowe nie mamy zamiaru siedzieć cicho. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy. Nie zmienią tego ani coraz silniejsze postawy homofobiczne wśród polityków i zwykłych obywateli, ani represje, jakie spotykają aktywistki z naszej społeczności – tłumaczy, informując o niedzielnej manifestacji, Agata Polcyn ze Stanu Równości.

Wspomniane stowarzyszenie razem z Manifą Bydgoską i Partia Razem skierowały do prezydenta kolejną petycję ws. wywieszenia tęczowej flagi. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia te same organizacje apelowały, aby flaga pojawiła się na ratuszu. Rafał Bruski odpowiedział jednak, że z uwagi na przepisy jest to niemożliwe, ale w ramach solidarności z wszystkimi osobami, których prawa nie są przestrzegane, tęczowa flaga pojawiła się w jego gabinecie.

Tym razem petycja dotyczy wywieszenia flagi na placu Wolności. – „Doceniamy gesty solidarności, takie jak umieszczenie w gabinecie tęczowej flagi czy powołanie Rady ds. Równego Traktowania. Jednak wobec skali ataków spotykających Polki i Polaków jest to stanowczo zbyt mało” – piszą autorzy listu. – 'Liczymy, że słowa o solidarności i wsparciu nie pozostaną tylko pustymi słowami, a przełożą się na konkretne działania Urzędu Miasta. Dlatego apelujemy o wywieszenie tęczowej flagi na maszcie na Placu Wolności. Rozumiemy, że wywieszenie tęczowej flagi na fasadzie Urzędu Miasta nie jest możliwe ze względów formalnych, dlatego proponujemy rozwiązanie tego problemu poprzez wywieszenie flagi na Placu Wolności. Byłby to jasny sygnał, że Nasze miasto rzeczywiście jest miastem otwartym i przyjaznym dla każdego. W ten sposób miasto pokazałoby, że każdemu z mieszkańców i mieszkanek należy się szacunek oraz równe traktowanie – czytamy w petycji (pisownia oryginalna).

Jak informuje Lewica Razem, petycja została złożona w środę. Na razie nie pojawiła się jeszcze odpowiedź ratusza.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
5 miesięcy temu

LGBTQIAP+….. to P na koncu to pedofil??
.

Andy
Andy
5 miesięcy temu

Najpierw pozbądźcie się Margot z tej żałosnej grengolady. Byłem za tęcza i równością całym sercem, ale to co się dzieje to już kur** przesada, agresja, zachowywanie się jak zwykle bydło i proszenie się o manto… Ludzie się pogubili kompletnie. Flaga tęczy to symbol pokoju, równości, tolerancji ale to co margot i ta cała gowniarska grengolada z tym robi jest żałosne i psujecie tylko wizerunek gejów, lesbijek… i absolutnie nie jestem za tymi powstaniami, bo będzie powtórka z Warszawy i znowu będzie mówienie jaka to policja jest zła itd… Banany. A jak margot ma takie wielkie parcie na szkło to niech… Czytaj więcej »

O.
O.
5 miesięcy temu

Nick 'swiadomy', smiadomosc to odjelo Ci całkiem. Porównanie litery P to zwykła obraza. Zapewne sam jesteś pedofilem i szukasz to kogoś?
Debilizm Twój przekroczył wszystkie poziomy.

Bydgoskiej tęczy życzę powodzenia 🙂

Stefan
Stefan
5 miesięcy temu

Nie przeginajcie, co robicie we własnych domach to wasza sprawa, ale robienie z niejakiego Margot, prostego żulika i chuligana bohatera to już przesada. To się źle dla was skończy.

Tęcza to zjawisko przyrodnicze
Tęcza to zjawisko przyrodnicze
5 miesięcy temu

Nic mi do tego co, kto robi w domu…ale na ulicy niech się nie chwali nikomu:) Uważam, że całe środowisko, które sobie przywłaszcza tęczę robi krecią robotę osobom homoseksualnym. Czy ktoś słyszał, aby w urzędzie czy sklepie albo na stacji kolejowej ktoś pytał o wyznanie czy orientację seksualną?? Co to aktywisty o pseudo „Margot”, to zamiast demolować samochód, który go zaatakował czy udawać ofiarę na wszelkiego typu mediach społecznościowych i zbijać kasę na śledzących konto, niech po prostu wystąpi do sądu o zmianę płci. Myślec, że jeżeli pozbędzie się męskości i zostanie biologicznie kobieta to zniknie nadmiar testosteronu i złagodnieje….… Czytaj więcej »

nicolas lavetta
nicolas lavetta
5 miesięcy temu

Kiedyś statek flagowy ub-eków i volksdeutschów dziś wizytówką bydgoszczy mają zosta pedos. Czy nie ma tam normalnych obywateli, (może kibice Zawiszy), którzy to pedo-bolszewickie tałatajstwo przepędzą z miasta.

Powiązane treści