Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Marek Chełminiak. Bydgoski fotograf wyróżniony [VIP TYGODNIA]

Dodano: 10.04.2022 | 21:35

Na zdjęciu: Marek Chełminiak został Bydgoszczaninem Roku.

Fot. Magazyn VIP

W wyniku głosowania członków kapituły Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy Marek Chełminiak został „Bydgoszczaninem Roku 2021”

W uzasadnieniu przyznania tego zaszczytu znanemu fotografowi czytamy – „za umiłowanie Bydgoszczy wyrażone pięknymi albumami oraz wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej na rzecz miasta”.

Dodajmy, że w ubiegłym roku świętował on również jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Te lata zaowocowały wspaniałym dorobkiem fotografii, zarówno portretowej, reportażowej, jak i krajobrazowej. W dorobku ma portrety sławnych ludzi, takich jak Sophia Loren,  Czesław Miłosz czy św. Matka Teresa z Kalkuty. Nie zabrakło również fotografii reportażowych, ukazujących tragiczne skutki powodzi we Wrocławiu z 1997 roku, zamieszki podczas Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin ’94, obchody 50-lecia wyzwolenia Oświęcimia, jak również zdjęć z Kaliningradu czy z Syrii.

Jest autorem wielu książek i albumów poświęconych Bydgoszczy, w tym kultowej już „Magicznej Bydgoszczy”, która w formie prezentu do dziś trafia do rodaków na całym świecie. Wykonane przez niego zdjęcie katedry gnieźnieńskiej znalazło się na banknocie 20-złotowym wyemitowanym z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

Przez wiele lat Marek współpracował z Gazetą Pomorską. Zawsze wierny Fordonowi i Operze Nova, gdzie dokumentuje wszystkie premiery i wydarzenia artystyczne.

Marku, serdecznie gratulujemy wyróżnienia i jak zwykle czekamy na piękne fotki z naszego miasta.

0 0 votes
Article Rating
Marek Chełminiak. Bydgoski fotograf wyróżniony [VIP TYGODNIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments