Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mariusz Kędzierski przyjeżdża do Bydgoszczy. Spotka się z uczniami

Dodano: 19.03.2023 | 18:56

Na zdjęciu: Mariusz Kędzierski to mówca motywacyjny oraz artysta.

Fot. mat. prasowe

Mariusz Kędzierski przyjeżdża do Bydgoszczy. Niepełnosprawny mówca motywacyjny oraz artysta spotka się z młodymi mieszkańcami naszego miasta.

Mariusz Kędzierski od urodzenia nie ma rąk. Mimo niepełnosprawności realizuje się i spełnia marzenia. – W dzieciństwie i jako nastolatek długo nie mogłem siebie zaakceptować. Po nieudanej próbie samobójczej postanowiłem zacząć pracować nad sobą i swoim umysłem tak, aby nikt i nic więcej nie było w stanie mnie skrzywdzić – mówi Kędzierski.

Został mówcą motywacyjnym i artystą. Znalazł się w gronie 100 Najbardziej Wpływowych Polaków z Niepełnosprawnością oraz zdobył nagrodę publiczności w konkursie „Człowiek bez barier”. Był też trenerem mentalnym ekstraklasowych piłkarzy Śląska Wrocław.

 – Będąc na scenie, przekonuję, że życie składa się wyłącznie z pozytywów. Dzięki osobistej, autentycznej historii pokazuję, że wszystko, czego doświadczamy, jest wynikiem naszych wyborów, ale i sytuacji niezależnych, a dzięki wytrwałości i sumiennej pracy, każdy z nas jest w stanie osiągnąć sukces – tłumaczy.

Mariusz Kędzierski przyjeżdża do Bydgoszczy

Pomysł przyjazdu do Bydgoszczy zrodził się rok temu, kiedy Mariusza Kędzierskiego spotkał we Wrocławiu bydgoszczanin Jan Bystrzyński. – Będąc pod wrażeniem jego osoby i tego, co robi, postanowiłem za jego pomocą zaszczepić w dzieciach, także moich, pozytywne myślenie i zainspirować do wyznaczania sobie celów i realizowania ich. Niestety, co zrozumiałe, kilkudniowy przyjazd Mariusza, który sam niedawno został tatą, wiąże się z kosztami, których sam nie dam rady pokryć, dlatego postanowiłem założyć zbiórkę, by pokryć koszty przyjazdu i pobytu Mariusza w naszych stronach. Wierzę, że z Waszą pomocą uda nam się zrealizować to marzenie – czytamy w opisie zbiórki, którą znaleźć można TUTAJ. Udało się już zebrać niemal całą założoną kwotę 2 tysięcy złotych.

W poniedziałek, 20 marca Kędzierski spotka się z uczniami Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej oraz weźmie udział w spotkaniu w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 przy ul. Krysiewiczowej 8 w Fordonie.

Mariusz Kędzierski przyjeżdża do Bydgoszczy. Spotka się z uczniami
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments