Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeMarsz milczenia przeszedł w Bydgoszczy. Dla pamięci niepełnosprawnych ofiar wojny w Ukrainie [ZDJĘCIA]
05.05.2022 | 22:19

Marsz milczenia przeszedł w Bydgoszczy. Dla pamięci niepełnosprawnych ofiar wojny w Ukrainie [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W Bydgoszczy przeszedł w czwartek (5 maja) marsz milczenia, który upamiętnił osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy zginęli podczas trwającej już trzeci miesiąc wojny w Ukrainie.

5 maja, to także – jak przypominają organizatorzy – Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością, w Polsce także obchodzi się tego dnia Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. – Każdego roku środowiska osób z niepełnosprawnościami uroczyście obchodzą to święto, przypominając o swoich prawach oraz uczestnictwie w szeroko pojętym życiu społecznym – mówili.

W marszu milczenia, który przeszedł przez centrum miasta, udział wzięły osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie oraz goście z Ukrainy. Wśród uczestników marszu była także zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak. Rozpoczął się on na Wyspie Młyńskiej, gdzie na jego czele młode osoby prowadziły symboliczne puste wózki inwalidzkie. Pod Pomnikiem Pamięci Walk i Męczeństwa na Starym Rynku zapalono znicze jako symbol uczczenia ofiar wojny w Ukrainie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments