Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMarsz Normalności alternatywą dla Marszu Równości? „Takie zgłoszenie wystosowaliśmy”
10.04.2019 | 12:41

Marsz Normalności alternatywą dla Marszu Równości? „Takie zgłoszenie wystosowaliśmy”

Konferencja odbyła się przed wejściem do ratusza.

Na zdjęciu: Krzysztof Drozdowski mówił w środę o planach organizacji 11 maja Marszu Normalności, który ma być alternatywą dla zaplanowanego na ten dzień Marszu Równości.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas środowej konferencji prasowej lider kujawsko-pomorskiej listy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy Krzysztof Drozdowski skrytykował działania prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Przed budynkiem ratusza Drozdowski odniósł się w głównej mierze do wczorajszej decyzji Rafała Bruskiego, który udzielił honorowego patronatu Marszowi Równości zaplanowanego na 11 maja. – 18 marca w imieniu Federacji dla Rzeczypospolitej wystosowałem list otwarty do prezydenta miasta, wojewody, marszałka oraz kuratora oświaty w sprawie braku akceptacji dla wprowadzenia wzorem warszawskim karty LGBT do bydgoskich szkół – mówi Drozdowski. Jak dodaje, na ów list nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Zobacz również:

Konfederacja odkrywa karty przed majowymi eurowyborami

W mocnych słowach skrytykował on decyzję prezydenta miasta. – Ten marsz jest organizowany przez lewicowe organizacje bydgoskie. My się temu sprzeciwiamy. Prezydent, podejmując taką decyzję, pokazuje, że jest prezydentem wyłącznie wyborców Platformy Obywatelskiej, a nie wszystkich bydgoszczan – dodaje lider listy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy w majowych eurowyborach. Jego zdaniem, tą decyzją Rafał Bruski wpisuje się w tok narracji ogólnopolitycznej PO, która wraz ze swoimi „przybudówkami (wymienia tutaj m.in. .Nowoczesną) próbuje wprowadzić homopropagandę w całej Polsce”. – Zaczęli w Warszawie, później w Krakowie, próbują także w Gdańsku, a również i u nas. Zdecydowanie się temu sprzeciwiamy – zaznacza. Przypomina, że w sali sesyjnej ratusza znajdują się flagi Polski, Unii Europejskiej, krzyż czy portret św. Jana Pawła II. – Na koniec chciałbym zostawić Państwa z takim pytaniem: kiedy do tych dwóch flag dojdzie tęczowa i kiedy obok portretu Jana Pawła II będzie portret Conchity Wuerst? Bo do tego to wszystko w Bydgoszczy zmierza – mówi Krzysztof Drozdowski, choć przyznaje, że nie jest za penalizacją homoseksualizmu, co postulował niedawno Grzegorz Braun, jeszcze niedawno ubiegający się o fotel prezydenta Gdańska.

Jednocześnie już padła zapowiedź, że 11 maja odbędzie się Marsz Normalności, który będzie organizowany przez środowiska prawicowe. – Przejdziemy ulicami miasta swoim marszem, który ma być kontrmarszem dla Marszu Równości – podkreśla Drozdowski, choć gdy pytamy go o trasę tego marszu, to przyznaje, że ta nie jest jeszcze wyznaczona. – Dopiero wczoraj wystosowaliśmy zgłoszenie. Nie chcemy iść tymi samymi ulicami, co Marsz Równości, żeby nie doszło do awantur pomiędzy ugrupowaniami. Nie chcemy iść w żaden skrajny radykalizm, by się atakować, nawet słownie. Postaramy się sprawić, żeby marsz się zakończył lub rozpoczął po tym marszu – kończy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści