Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMarsz Równości przeszedł ulicami Bydgoszczy
25.09.2023 | 19:41

Marsz Równości przeszedł ulicami Bydgoszczy

Zdjęcia: Julia Nowicka

W ostatnią sobotę, 23 września ulicami Bydgoszcz przeszedł Marsz Równości.

Wydarzenie rozpoczęło się przy pomniku Kazimierza Wielkiego o godzinie 14:00. Zgromadzeni uczestnicy przeszli ulicami Bydgoszczy –  Wałami Jagiellońskimi, Nowym Rynkiem, Wełnianym Rynkiem, ulicą Poznańską, rondem Grunwaldzkim, mostami Solidarności oraz ulicą Focha. Spacer zakończył się na Placu Teatralnym.

Organizatorem było stowarzyszenie Marsz Równości Bydgoszcz, czyli bydgoska grupa nieformalna działająca na rzecz osób ze społeczności LGBT+. Osobą prowadzącą tegoroczny marsz równości była Temida69, która aktywnie działa na swoim koncie na Instagramie, publikując zdjęcia z podobnych wydarzeń. Pierwszy taki marsz w Bydgoszczy odbył się cztery lata temu, a dokładnie 11 maja 2019 roku.

W marszu wzięło udział wiele osób, nie tylko młodzież, ale również dorośli, w tym rodzice reprezentantów społeczności LGBTQ+ oraz seniorzy. W wydarzeniu uczestniczyli m. in poseł Krzysztof Gawkowski, zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz, radne Joanna Czerska-Thomas i Anna Mackiewicz, a Michał Wysocki i Adam Hoffman (Lewica) oraz Anna Niewiadomska i Piotr Malich (Koalicja Obywatelska).  Wszyscy spacerowali, głośno śpiewając oraz zapraszając przechodniów do udziału. W trakcie uczestnicy odtańczyli także poloneza. Organizatorzy zapowiedzieli, że nie było to ostatnie tego typu wydarzenie w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
5 miesięcy temu

Śmierdziele, lesbijki i pederaści a la Bydgoszcz

Karolina
Karolina
5 miesięcy temu

Fantastyczny, pełen radości i dobrej energii Marsz.

Wojciech
Wojciech
5 miesięcy temu

Alfabetu już brakuje by to określić czym jest.

Peter
Peter
5 miesięcy temu

Banda sodomitów

Normalny
Normalny
5 miesięcy temu

wywalili moj komentarz, ten portal to tez banda zboczencow

Normalny
Normalny
5 miesięcy temu

prosze usunac ten artykul, to jest demoralizacja i dyskryminacja normalnego polskiego spoleczenstwa, odbyt jest do srania nie do dymania

Aaaa
Aaaa
5 miesięcy temu

Ciekawe… widziałem ten marsz i było na nim więcej policji niż uczestników (na szczęście) nikt nikogo nie zapraszał, wręcz przeciwnie policja nie przepuszczała innych osób niż „kolorowi” ????????????