Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONBiznesMarszałkowskie wsparcie dla branż gastronomicznej i fitness. Złożono pół tysiąca wniosków
16.12.2020 | 22:53

Marszałkowskie wsparcie dla branż gastronomicznej i fitness. Złożono pół tysiąca wniosków

Na zdjęciu: Wsparcie objemuje m.in. ośrodki budowania formy.

Fot. CC

Przedsiębiorcy branż gastronomicznej i fitness z regionu złożyli pół tysiąca wniosków o granty na utrzymanie miejsc pracy w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Pieniądze znajdą się na kontach firmowych jeszcze w grudniu. 

– Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi. Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, biorąc pod uwagę zagrożenia egzystencjalne wielu rodzin, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Dziękuję współpracującym z nami przedstawicielom obu branż za to, że pomogli nam stworzyć warunki naboru pod te oczekiwania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski przygotował dwa nabory wniosków (1-7 grudnia i 9-10 grudnia). W drugim z nich, po sygnałach od zainteresowanych środowisk, rozszerzono możliwość ubiegania się o granty także na te przedsiębiorstwa, które faktycznie prowadzą działalność gastronomiczną lub ośrodek budowania formy, choć w rejestrach przedsiębiorstw (CEIDG, KRS, REGON) nie wskazały ich jako działalności przeważającej. Łącznie w dwóch naborach złożono 500 wniosków. Trwa ich weryfikacja, a – jeśli to konieczne – przedsiębiorcy proszeni są o uzupełnienie dokumentacji.

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy, wyłącznie dla małych firm lub mikroprzedsiębiorstw, to zapowiadane wcześniej przez marszałka Piotra Całbeckiego dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

Umowy o wsparcie będą podpisywane w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu. Informacje i dokumenty można znaleźć na www.kujawsko-pomorskie.pl/gastrofit.

Wsparcie dla przedsiębiorstw branż gastronomicznej i fitness jest elementem wartego 910 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści