Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Marzenie o bezpieczeństwie spełnione. Rodzinny Dom Dziecka ma nowy płot i bramę [ZDJĘCIA]

Dodano: 15.11.2016 | 14:02

Bydgoska rodzinna placówka opiekuńczo-wychowawcza, dzięki wychowankom ma już bezpieczne otoczenie.

Na zdjęciu: Nowy płot, nowa brama...

Fot. Stanisław Gazda

Marzenie dziesięciorga dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego prowadzonej przez Macieja i Katarzynę Lis z Bydgoszczy zostało spełnione. Dzięki firmie WIŚNIOWSKI podopieczni mogą cieszyć się nowym, bezpiecznym otoczeniem. 

Państwo Lisowie od jedenastu lat prowadzą rodzicielstwo zastępcze, z czego dziewięć upłynęło im na prowadzeniu Rodzinnego Domu Dziecka. Oprócz dwójki własnych dzieci w domu przy Charzykowskiej 18 a mieszka także ósemka dzieciaków przysposobionych.

Któregoś dnia natrafili w internecie na informację, że nowosądecka Firma „Wiśniowski” Bramy-Drzwi-Ogrodzenia organizuje konkurs na pracę plastyczną lub inną formę artystycznej wypowiedzi, która wyrażałaby potrzeby placówki związane ze spełnieniem marzenia o bezpieczeństwie, możliwe do zrealizowania dzięki produktom firmy. Zaproszenie do udziału w konkursie zostało adresowane do  1110 domów dziecka w Polsce. Dzieci z bydgoskiej placówki wymyśliły własny tekst o firmie „Wiśniowski” do singla polskiego rapera i producenta muzycznego Mrozu „Jak nie Ty to Kto?, nakręciły teledysk i czekały na rozstrzygnięcie konkursu. Zajęły trzecie miejsce, co premiowane było ufundowaniem bramy oraz płotu przed placówką.

-To bardzo trafiony i potrzebny prezent związany z bezpieczeństwem otoczenia. Do tej pory dom okalał podniszczony drewniany płot z furtką, która nie za bardzo spełniała swą misję, w zależności od pory roku sprawiając najróżniejsze problemy. Nie było też dostatecznej ochrony dla naszego, potężnych rozmiarów psa. – mówi szef placówki i ojciec rodziny Maciej Lis.

Przedstawiciele firmy „Wiśniowski” oraz wykonawcy ogrodzenia – toruńskiej firmy AMBRAM przyjechali dziś do Bydgoszczy na Charzykowską 18, żeby osobiście zobaczyć efekt swoich działań i oficjalnie pogratulować wychowankom placówki opiekuńczo-wychowawczej zdobycia wartej 30 tysięcy złotych nagrody.  Ale też,  by na żywo obejrzeć i wysłuchać wykonywaną przez dzieci piosenkę.

-Od zawsze chcieliśmy i chcemy pomagać tego typu placówkom, stąd ta nasza akcja „Spełnij marzenie o bezpieczeństwie…” pomyślana tak, by dzieciaki mogły mieć większą satysfakcję z wygranej, wiedząc, że sobie na nią zapracowały na miarę swoich możliwości i umiejętności artystycznych. Konkurs był więc również formą mobilizacji do twórczej aktywności –powiedział Rafał Kocemba, dyrektor sprzedaży Firmy „Wiśniowski”. -Ogromnie zaskoczyło nas ponad 170 tysięcy głosów internautów oddanych na dziewięćdziesiąt prac które wpłynęły na konkurs, z których jedenaście zostało nagrodzonych, co oznaczało, że jedenaście placówek opiekuńczo-wychowawczych otrzymało od nas prezent w postaci wykonania prac z wykorzystaniem produktów firmy. Ja czuję się dziś bardzo spełniony, mogąc sprawić dzieciom przyjemność i widząc ich radość – dodał Rafał Kocemba.

Wykonawca prac instalacyjnych ogrodzenia i furtki – przedstawiciel firmy AMBRAM nie krył zadowolenia z tego, że to właśnie ta firma została wyróżniona przez firmę „Wiśniowski” i mogła praktycznie spełnić marzenie o bezpieczeństwie.

Brama jest w pełni zautomatyzowana, spełnia najbardziej wyśrubowane wymogi techniczne, a więc ma zamontowaną listwę optyczną, co sprawia że brama natychmiast reaguje na zetknięcie się z nawet najmniejszą przeszkodą. Jest więc bardzo bezpieczna dla użytkowników. Ma też sterowniki pozwalające na zdalną obsługę z dowolnego miejsca na ziemi.

Posłuchajcie jak brzmi nagrodzony teledysk: