Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

MDK nr 5 zyska nową, plenerową scenę. Trwa przetarg

Dodano: 06.01.2019 | 11:22

Na zdjęciu: Scena powstanie w miejscu istniejącego, zniszczonego podestu.

Fot. BB

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5, znajdujący się na osiedlu Przylesie w Fordonie, zyska nową scenę plenerową. Aktualnie trwa ponowny przetarg na wykonanie inwestycji.

MDK nr 5 jest zlokalizowany w budynku dawnego przedszkola przy ulicy Felicji Krysiewiczowej 8. Placówka rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku. Fordoński dom kultury jest znany z działalności kół teatralnych, muzycznych i tanecznych. Ich występy były wielokrotnie nagradzane w rozmaitych przeglądach i konkursach. Plenerowa scena, wyposażona w zadaszenie ma umożliwić organizowanie przez MDK imprez na świeżym powietrzu, podczas których dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia będzie mogła zaprezentować swoje dokonania. Nowa konstrukcja powstanie w miejscu istniejącego podestu, który ze względu na zły stan techniczny jest obecnie wyłączony z użytkowania.

Realizacja inwestycji jest efektem wygranej projektu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim – edycja 2017. Na zadanie, związane z budową nowej sceny głosowało ponad 640 osób. Projekt, wraz z trzema innymi, trafił do realizacji. Miasto na ten cel zarezerwowało 235 tysięcy złotych. W listopadzie 2018 roku ogłoszono przetarg na wykonanie sceny. Zgłosiły się do niego dwie bydgoskie firmy – PUBR, która wyceniła swoje usługi na 295 tysięcy złotych oraz Kormost, której propozycja opiewała na 309 tysięcy złotych. 21 grudnia miasto zdecydowało się na unieważnienie przetargu z powodu przekroczenia budżetu.

Zaraz po świętach Bożego Narodzenia magistrat ponownie rozpisał przetarg na realizacje zadania. Wykonawcy mają składać swoje oferty do 14 stycznia. Scena ma być gotowa do użytku 30 czerwca tego roku.

Prace na terenie fordońskiego MDK obejmą wyburzenie istniejącej sceny zewnętrznej wraz ze schodami zewnętrznymi, wykonanie nowych schodów, prowadzących na przyległy podest zewnętrzny, wykonanie nowych fundamentów, ścian i płyty nośnej nowej sceny wraz ze stalowym zadaszeniem oraz wykonanie nowych balustrad. Ponadto, przeprowadzony zostanie też remont polegający na oczyszczeniu istniejących schodów i tarasów (spoczników), przylegających do sceny. Obiekt zostanie też wyposażony w zasilanie elektryczne. Nowa scena będzie miała 11,3 metra długości i 6,2 metry szerokości. Elementy stalowe oraz ściany boczne będą pomalowane na kolor szary.