Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Medalistki mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w ratuszu. Prezydent gratulował im sukcesów

Dodano: 29.08.2022 | 19:32

Na zdjęciu: Bydgoskie lekkoatletki, które zdobyły medale na mistrzostwach Europy w Monachium, gościły w ratuszu.

Fot.

Rafał Bruski przyjął w ratuszu bydgoskie lekkoatletki, które na niedawnych mistrzostwach Europy w Monachium wywalczyły medale w konkurencjach, w których rywalizowały.

Przypomnijmy, że na niedawnych mistrzostwach Europy w Monachium, polscy lekkoatleci zdobyli w sumie aż czternaście medali, a cztery z nich były dziełem bydgoskich lekkoatletek. W siedmioboju wicemistrzynią Europy została Adrianna Sułek (Brda Bydgoszcz), srebro wywalczyły także sztafety 4×100 m w składzie z Mariką Popowicz-Drapałą z Zawiszy oraz 4×400 m z zawodniczkami BKS-u: Igą Baumgart-Witan i Kingą Gacką.

Medalistki mistrzostw Europy gościły w ratuszu, gdzie przyjął je prezydent miasta Rafał Bruski. – Serce się radowało przez ten tydzień, kiedy obserwowaliśmy lekkoatletyczne mistrzostwa Europy i mocniej ono biło, kiedy startowali zawodnicy reprezentujący nasze miasto – mówił Bruski. Prezydent pogratulował medalistkom imprezy. – Każdy medal na każdej imprezie tej rangi to odzwierciedlenie pracy, zaangażowania, talentu, determinacji, niekiedy łez i potu, ale tylko w taki sposób ten sukces się osiąga – podkreślił włodarz miasta.

– Liczymy, że te sukcesy przełożą się na zwiększenie naborów do naszych klubów – nie ukrywała Popowicz-Drapała. Zawodniczki podczas spotkania złożyły także podpisy na koszulkach z markerami Aktywne Miasta. Docelowo zostaną przekazane one na aukcje charytatywne.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments