Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz medycznym hubem w kształceniu przyszłych lekarzy? Miasto gości uczniów z Irlandii

Dodano: 07.07.2022 | 12:15

Na zdjęciu: Uczniowie z Irlandii podczas wizyty na CM UMK w towarzystwie Adama Krawczyka, założyciela i prezesa Medical Poland (po lewej) oraz dr hab. n. med. Arkadiusza Jawienia, chirurga i profesora Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii (po prawej).

Fot. mat. prasowe

Bydgoszcz może stać się ważnym ośrodkiem szkolenia medyków z zagranicy. Miasto nad Brdą przez 7 dni gości zagranicznych uczestników pierwszej edycji Medical Poland MiniMed Programme.

2 lipca do Bydgoszczy przyleciała grupa uczniów klas maturalnych i przed maturalnych z Irlandii, biorących udział w pierwszej edycji tygodniowego anglojęzycznego programu Medical Poland MiniMed. To wyjątkowy projekt skierowany do uczniów, którzy wykazują zainteresowanie medycyną i w przyszłym roku staną przed życiową decyzją dotyczącą wyboru kierunku studiów oraz uczelni na którą będą aplikować.

Medical Poland to firma, założona i kierowana przez bydgoszczanina Adama Krawczyka. Promuje on Bydgoszcz jako miejsce kształcenia na kierunkach medycznych. Od 2013 roku rekrutuje ona zagranicznych studentów na płatne kierunki medyczne. Od samego początku projekt, jako ważny dla rozwoju miasta, wspierała Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna „ByLOT”. Początkowo Medical Poland oparło swoją działalność na współpracy z Collegium Medicum w Bydgoszczy, nieco później do projektu przystąpił Szpital Eskulap w Osielsku. Obecnie współpracuje już z 14 polskimi uczelniami publicznymi.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Badacze z UKW otrzymali stypendia dla wybitnych naukowców


Dzięki coraz lepszej oficjalnej promocji miasta, wymiernej współpracy z BYLOT-em, a także poprawie jakości życia widocznej od kilku lat gołym okiem jest nam na pewno łatwiej osiągać takie wyniki – mówi Krawczyk. I dodaje, że obcokrajowcy planujący studia w Polsce wybierają nie tylko największe ośrodki uniwersyteckie. – Ważnym aspektem jest również wsparcie, opieka jaką oferuje agencja rekrutacyjna, która się nimi zajmuje również przez cały okres studiowania – przyznaje szef Medical Poland.

Dzięki Medical Poland uczniowie z Irlandii goszczą w Bydgoszczy

W ramach Medical Poland MiniMed Programme dziś (7 lipca) goście z Irlandii odwiedzają Szpital Eskulap w Osielsko. Część z nich będzie przyglądała się zabiegowi ablacji wewnątrzżylnej EVLA, który wykona dr Michał Molski. Minimed Programme to intensywny kurs prowadzony przez wykładowców Collegium Medicum z takich dziedzin jak anatomia, biochemia, biologia oraz z części praktycznej w centrum symulacji, w szpitalu Jurasza oraz w nowoczesnym osielskim szpitalu Eskulap.

Co ciekawe, oprócz uczestników programu do Bydgoszczy przyleciało kilkunastu członków ich rodzin, którzy pragną poznać miasto, w którym ich dzieci będą realizowały swoje pasje. – Przed Bydgoszczą pojawia się prawdziwa szansa na stanie się ważnym ośrodkiem szkolenia medyków oraz atrakcyjnej destynacji turystycznej – a to wizerunek, który warto budować – podkreśla Medical Poland.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments