Rażące wykroczenie kierowcy mercedesa na trasie Bydgoszcz – Osielsko [WIDEO]
Dodano: 06.12.2024 | 13:26Na zdjęciu: Warto przypomnieć, że kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany.
Fot. KWP Bydgoszcz
Rażące wykroczenie kierowcy mercedesa na granicy Bydgoszczy i Osielska! Wyprzedzał on pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych wykorzystując do tego powierzchnię wyłączoną z ruchu.
Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, do zdarzenia doszło w połowie października na al. Armii Krajowej przechodzącej w Szosę Gdańską. Nagranie z manewrem policja otrzymała na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.
Warto przypomnieć, że kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany.
– Za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych kierującemu grozi mandat karny w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych. Natomiast niestosowanie się znaku P-21 „powierzchnia wyłączona z ruchu” zagrożone jest grzywną w wysokości 100 zł i 1 punkt karny. Jeżeli sprawa trafi do sądu, to kierującemu grozić będzie grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych – podkreśla podkom. Remigiusz Rakowski, specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.
- Ster na Bydgoszcz 2026 za nami. ZOBACZCIE ZDJĘCIA - 22 czerwca 2026
- Co z ustawieniem repliki żurawia na Rybim Rynku? Mamy nowe informacje - 22 czerwca 2026
- Będzie kontynuacja dróg rowerowych wzdłuż Wyzwolenia i Kolbego. Ogłoszono przetargi - 22 czerwca 2026















![71-latek pędził DK10 w Przyłubiu i wykonał niebezpieczny manewr [WIDEO] wyprzedzanie dk10](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/04/wyprzedzanie-dk10-150x150.jpg)


