Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesMęska Szopa w Bydgoszczy. Takiego warsztatu jeszcze w naszym mieście nie było
11.06.2021 | 20:38

Męska Szopa w Bydgoszczy. Takiego warsztatu jeszcze w naszym mieście nie było

Na zdjęciu: Męska Szopa powstała przy ul. Abrahama 8A.

Fot. mat. prasowe

W Bydgoszczy powstała Męska Szopa. To przestrzeń warsztatowa dostępna dla każdego. Otwarcie już w sobotę na Błoniu.

W Męskiej Szopie, stworzonej przez fundację Aktywny Warsztat, będzie można wynająć miejsce, aby pomajsterkować czy wykonać prace stolarskie.  Funkcjonować będzie osiem niezależnych stanowisk, a w określonych godzinach oferta będzie dostępna za darmo. Miejsce udało się wyposażyć dzięki pomocy sieci sklepów Jula.

Wraz z Piotrem Michalskim i Anną Laudą-Michalska znamy się od lat i angażujemy w różne inicjatywy od kulturalnych po biznesowe. Tym razem postanowiliśmy połączyć siły i stworzyć w Bydgoszczy Męską Szopę – wyjaśnia Michał Lutrzykowski, jeden z twórców miejsca.

Cały pomysł wywodzi się z Australii. Zaczęto tam tworzyć miejsca dla mężczyzn, którzy zakończyli już aktywność zawodową i – aby zachować potrzebny do życia rytm pracy – potrzebowali miejsca, w którym będę mogli popracować, jednocześnie spotykając się z innymi. Kilka lat temu pomysł dotarł do Polski, a teraz – do Bydgoszczy.

Chcemy dać ludziom coś więcej. To nie będzie tylko warsztat, do którego się przyjdzie, wynajmie miejsce, zapłaci i pójdzie. Chcemy, żeby było tu fachowe doradztwo i maszyny, które niektórzy zobaczą po raz pierwszy. Pokażemy, jak je obsługiwać. Mamy całą masę pomysłów – zapowiada Lutrzykowski.

W planach są też warsztaty dla najmłodszych. Otwarcie zaplanowano na sobotę, na godz. 12:00. Męska Szopa będzie mieścić się na rogu Abrahama i 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich na osiedlu Błonie. – Niech nazwa nikogo nie zmyli – zapraszamy każdego, niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia – kończy Lutrzykowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści