Mężczyzna wyrzucił odpady w fordońskim parku. Zostawił jednak… swój adres
Dodano: 17.12.2025 | 21:04Na zdjęciu: W odpadach budowlanych strażnicy natrafili na opakowanie po paczce z adresem, który pomógł odnaleźć sprawcę wykroczenia.
Fot. Straż Miejska
W tzw. Parku Milenijnym w Fordonie ktoś wyrzucił wannę, kawałki rur i gruz. Strażnicy miejscy ustalili tożsamość śmieciarza, który zostawił ważny trop.
O kolejnym podrzuceniu odpadów na teren zielony znajdujący się pomiędzy ulicą Fordońską a Wisłą poinformował jeden z mieszkańców, udostępniając post na grupie Fordon na co dzień – Forum. Sprawą zajęli się strażnicy miejscy, którzy we wtorek, 9 grudnia około godz. 13:30 udali się na miejsce, gdzie miał zostać wyrzucony gruz. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.
– Strażnicy zauważyli także, że w odpadach znajdowało się opakowanie po paczce kurierskiej, na której widniał adres – informuje SM. Po takiej „wpadce” municypalni bez problemu odnaleźli śmieciarza. Został on ukarany najwyższym możliwym mandatem za to wykroczenie w wysokości 500 zł. Musiał też posprzątać wyrzucone przez siebie elementy budowlane. Strażnicy podkreślają, że mężczyzna wykonał to zadanie.
- Na terenie Parku Centralnego odkryto chroniony gatunek. Ratusz planuje tam kąpielisko - 28 sierpnia 2026
- Budowa tramwaju na Szwederowo. Na Solskiego powstanie tymczasowe rondo - 28 sierpnia 2026
- Prom Solec – Czarnowo na mieliźnie. Próby reanimacji i kontrowersyjny pomysł mostu… pontonowego - 27 sierpnia 2026














![Fordon znów gościć będzie Festiwal Wisły [PROGRAM] festiwal wisły 2024 ac (2)](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2024/08/festiwal-wisly-2024-ac-2-150x150.jpg)


