Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMichał Stasiński: Latos chce łączyć ludzi? Sam jest trwale połączony z Rydzykiem
Michał_Stasiński_JW
16.09.2018 | 23:52

Michał Stasiński: Latos chce łączyć ludzi? Sam jest trwale połączony z Rydzykiem

Na zdjęciu: Michał Stasiński na konferencji prasowej krytykował Tomasza Latosa.

Fot. archiwum

Politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali w niedzielę konferencję prasową poświęconą Tomaszowi Latosowi. Słów krytyki pod adresem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta nie szczędził poseł PO Michał Stasiński.

Briefing zorganizowany pod bydgoskim ratuszem wyprzedził o pół godziny konwencję wyborczą Tomasza Latosa. Politycy Platformy Obywatelskiej odnieśli się na nim do słów Latosa z sobotniej konferencji, na której poseł i kandydat na prezydenta – przedstawiając kandydatów na radnych – zadeklarował, że będzie łączył ludzi i współpracował z opozycją. – Pan Latos chce sprawić wrażenie, że w polityce jest od wczoraj i bydgoszczanie zapomną, jak dotychczas łączył ludzi – mówił Michał Stasiński.  Co miał na myśli? Rzekome związki Latosa z Tadeuszem Rydzykiem. – Pan poseł jest trwale połączony z tym biznesmenem z Torunia.  My zrobimy wszystko, aby decyzje dotyczące Bydgoszczy nie zapadały w Toruniu – deklarował Latos.

Politycy Platformy wypomnieli Latosowi, że w ostatnich miesiącach rzeczywiście łączył ludzi, ale swoich i z intratnymi posadami. Wymieniali tu Tomasza Regę (Lotto), Mirosława Jamrożego (Enea Pomiary) i „podrzędnego działacza PiS, który został wojewodą”. To ostatnie oczywiście dotyczyło Mikołaja Bogdanowicza. – Od roku stoi najważniejsza dla bydgoszczan droga, a pan Bogdanowicz w sposób jawny i skandaliczny łamie prawo – mówił Stasiński, wypominając Latosowi także umieszczenie Konstantego Dombrowicza na liście PiS-u do sejmiku województwa, jego żony w Regionalnej Dyrekcji  Ochrony Środowiska, a syna –  Konstantego jr. – w Enei i radzie nadzorczej jednej z firm zbrojeniowych.

Jako lekarz pan poseł Latos cierpi na dwie choroby – rozdwojenie jaźni i całkowity brak kręgosłupa. Nie pozwolimy, żeby Bydgoszcz kojarzyła się z tym, że pan Latos jest przeciwko in vitro, przeciwko antykoncepcji i zaprasza przeciwnika szczepień Patryka Jakiego. Jesteśmy przekonani że bydgoszczanie nie zarażą się chorobami pana lekarza, posła Latosa – zakończył Stasiński.


Powiązane treści