Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 12
11C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPrawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do rady miasta. „Połączyła nas wizja Tomasza Latosa”
pis, wybory 2018 bydgoszcz, prawo i sprawiedliwość - st
15.09.2018 | 23:07

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do rady miasta. „Połączyła nas wizja Tomasza Latosa”

Na zdjęciu: Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do rady miasta.

Fot. ST

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do rady miasta. – To silna drużyna, która mam nadzieję, że za kilka tygodni będzie mogła zmieniać Bydgoszcz – zapowiadał Tomasz Latos, kandydat PiS-u na prezydenta miasta, przedstawiając listy swojego ugrupowania.

O rejestracji list i nazwiskach na nich obecnych poinformowaliśmy już w piątek Jak wówczas donosiliśmy, pierwsze miejsca w okręgach wyborczych mają: Szymon Róg, Krystian Frelichowski, Bernadeta Michałek, Paweł Bokiej, Jarosław Wenderlich i Grażyna Szabelska. Z tego grona jedynie Michałek, startująca w Fordonie, nie jest obecnie radną. Dała się poznać jako działaczka Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, wiceprezes Wisły Fordon i inicjatorka Dnia Fordońskiego  Szkolniaka i Przedszkolaka.

Michałek będzie miała wysoko zawieszoną poprzeczkę, bo w poprzednich wyborach mandaty z największego bydgoskiego okręgu zdobyli Łukasz Schreiber (z najlepszym wynikiem w mieście) i Ewa Kozanecka, ale obecnie oboje są posłami. Na listach PiS-u brakuje też Mirosława Jamrożego i Tomasza Regi, którzy z powodu otrzymania posad w państwowych spółkach nie mogą pełnić mandatu radnego. Są za to nowe, choć wyborcom dobrze znane twarze. W czwartek transfer do PiS-u potwierdził Bogdan Dzakanowski, który wystartuje z ostatniego miejsca w okręgu 1 (Okole, Osowa Góra, Miedzyń-Prądy, Wilczak-Jary, Czyżkówko, Piaski, Flisy, Smukała-Opławiec-Janowo).  Tam lista Prawa i Sprawiedliwości prezentuje się wyjątkowo okazale, bo oprócz Dzakanowskiego wystartują też wspomniany Szymon Róg, Stefan Pastuszewski i z trójką Andrzej Kaczmarek, w tej kadencji radny PO.  O jego przejściu do PiS-u informowaliśmy na początku września.

Mamy szeroką drużynę. Niektórzy wcześniej nie byli związani z PiS-em, ale przekonuje nas wszystkich wizja miasta, którą przedstawia Tomasz Latos – tłumaczył Piotr Król. Jego zdaniem na listach Prawa i Sprawiedliwość, każdy mieszkaniec może znaleźć kogoś, kto będzie go godnie reprezentował. – Obecnie rządzące ugrupowanie prowadziło łapankę, szukało kandydatów nawet wśród członków rodzin, którzy się na tych listach znaleźli.  U nas takiej sytuacji nie ma – mówił  Król, będący szefem sztabu Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł zapewnił też, że rozmowy z wszystkimi kandydatami spoza PiS-u od początku dotyczyły ostatnich miejsc na listach. Według naszych informacji, Grażyna Ciemniak  (wcześniej między innymi SLD i PO) przymierzana była do „jedynki” na Kapuściskach,  Wyżynach i Łęgnowie. Ostatecznie jednak wystartuje z ostatniej pozycji, a liderką listy będzie Grażyna Szabelska. Kolejne miejsca zajęli Danuta Kamińska, Jerzy Mickuś (działacz SP Zawisza) oraz Krzysztof Lipiński (były przewodniczący RO Wyżyny). W tym okręgu, w porównaniu do wyborów sprzed czterech lat, zabraknie Marka Gralika (obecnie jest kuratorem oświaty, na liście jest jednak jego syn – Jędrzej) i wymienionego wśród jedynek Pawła Bokieja, który został przeniesiony na Błonie, Szwederowo i Górzyskowo.

W niedzielę w Operze Nova odbędzie się konwencja wyborcza Tomasza Latosa, na której poseł zamierza przedstawić swój program.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta
Okręg nr 1 (Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole,  Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary): Szymon Róg,  Stefan Pastuszewski,  Andrzej Kaczmarek, Mirosława Chmielewicz, Sylwia Piotrowska, Maria Krajewska, Bogdan Dzakanowski
Okręg nr 2 (Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Leśne): Krystian Frelichowski, Stanisław  Grodzicki, Robert Szatkowski, Daria Świerblewska, Barbara Wojciechowska, Anna Plewa, Roman Boczkowski
Okręg nr 3 (Nowy Fordon, Tatrzańskie, Tereny Nadwiślańskie, Stary Fordon): Bernadeta Michałek, Andrzej Młyński, Tadeusz Kondrusiewicz, Marek Grzybowski, Anna Kulsza, Marek  Pedziński, Małgorzata Szymańska, Wojciech Bartoszek)
Okręg nr 4 (Błonie, Górzyskowo,  Szwederowo): Paweł Bokiej, Mirosław Piesak, Jan Gaul, Hanna Marchlik, Teresa Pastuszewska, Agnieszka Laska, Arkadiusz Rudecki)
Okręg nr 5 (Bocianowo- Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze  Wolności): Jarosław  Wenderlich, Sławomir  Młodzikowski, Marcin Lewandowski, Marta  Wierzbiańska, Anna Kowalska-Szczepańska, Lidia Wegner, Dariusz Rega)
Okręg nr 6 (Grażyna Szabelska, Danuta Kamińska, Jerzy Mickuś, Krzysztof Lipiński, Maria Trela, Jędrzej Gralik, Grażyna Ciemniak)


Powiązane treści