Bydgoszcz
7C
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiędzynarodowo w Sportis KKP. Bydgoski klub wzmocniły Słowenka i Włoszka
Marusa Sevsek - Sportis KKP Bydgoszcz
24.07.2020 | 14:03

Międzynarodowo w Sportis KKP. Bydgoski klub wzmocniły Słowenka i Włoszka

Bydgoski klub ogłosił nazwiska kolejnych dwóch pozyskanych zawodniczek.

Na zdjęciu: Jedną z nowych zawodniczek pozyskanych przez Sportis KKP jest słoweńska pomocnik Marusa Sevsek.

Fot. mat. Sportis KKP Bydgoszcz

Dwie nowe piłkarki z zagranicy wzmocniły Sportis KKP Bydgoszcz. Jednocześnie z bydgoską drużyną rozstały się dwie inne zawodniczki.

Zespół z Bydgoszczy jest niezwykle aktywny na rynku transferowym. Nie dość, że KKP pozyskało nigeryjską pomocnik Alice Ogebe (uczestniczkę niedawnego kobiecego mundialu), to teraz do drużyny trenera Adama Górala dołączyły kolejne dwie zawodniczki z zagranicy. Pierwszą z nich jest 21-letnia Chiara Cecotti. To Włoszka, grająca na pozycji obrońcy, która do Sportis KKP przechodzi ze szwajcarskiego Lugano 1976. Wcześniej rozegrała niemal 90 spotkań we włoskiej Serie A. Drugą nową zawodniczką w drużynie jest Słowenka Marusa Sevsek. 25-letnia pomocnik ostatnio występowała w Tavagnacco (klub włoskiej Serie A), a na swoim koncie ma także siedem występów w narodowej reprezentacji.

Teraz o tych, których w Bydgoszczy w nowym sezonie już nie zobaczymy. W Sportis KKP nie zagra już Patrycja Urbańska, która przenosi się do UKS Bielawianki Bielawy. Z bydgoskim klubem rozstaje się także Anna Siwicka. Ona wzmocni WAP Włocławek.

Z kobiecego klubu płynie też dobra informacja – Sportis KKP otrzymał licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub informuje jednak, że nadano jej nadzór infrastrukturalny, co wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac na obiekcie przy ul. Słowiańskiej. Jednocześnie prawa telewizyjne do transmitowania spotkań Ekstraligi Piłki Nożnej Kobiet pozyskała stacja TVP Sport.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści