Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMiędzynarodowy sukces UKW. Stworzone na uczelni wynalazki nagrodzone na Tajwanie
26.12.2020 | 12:12

Międzynarodowy sukces UKW. Stworzone na uczelni wynalazki nagrodzone na Tajwanie

Na zdjęciu: Wśród wyróżnionych medalem na targach w Tajwanie jest zespół, w którego skład wchodzi prof. UKW dr hab. inż. Marek Macko - wielokrotnie nagradzany specjalista inżynierii mechanicznej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odnieśli sukces na kolejnych targach innowacyjności i wynalazczości – tym razem na Międzynarodowych Targach Wynalazczości i Designu KIDE 2020, które odbyły się w Kaohsiung na Tajwanie.

Targi KIDE są organizowane przez Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej i Wynalazczości (WIIPA) oraz Tajwańskie Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Produktów Innowacyjnych (TIPPA). Ich misją jest łączenie innowacyjności z przedsiębiorczością. – Możliwość zaprezentowania na targach wynalazków z naszej uczelni, stwarza warunki do nawiązania kontaktów biznesowych z azjatyckimi producentami, inwestorami oraz podmiotami zainteresowanymi współpracą – podkreśla rzecznik prasowy UKW Tomasz Zieliński.


CZYTAJ TAKŻE: Naukowiec z UKW napisał najlepszą pracę doktorską. Otrzymał nagrodę od ministerstwa


Złoty medal na targach KIDE otrzymał zespół w składzie: mgr Zbigniew Szczepański, dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni, dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni oraz mgr inż. Joanna Nowak, za opracowanie technologii tworzenia poliuretanowych protez piersi w oparciu o skan i druk 3D (Development of technology for creating polyurethane breast prosthesis based on 3D scanning and 3D printing). Srebrny medal otrzymał natomiast zespół w składzie: prof. dr hab. Mariusz K. Kaczmarek, mgr Tomasz Fąs oraz mgr inż. Joanna Nowak, za wynalazek: Moduł pletyzmografii powietrznej do systemu masażu pneumatycznego (Air plethysmography module for pneumatic massage system).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści