Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 19 • L 18
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiejska inwestycja na Bartodziejach. Budynek przy ulicy Polanka będzie Centrum Pomocy dla Bezdomnych
polanka bydgoszcz
13.10.2020 | 13:34

Miejska inwestycja na Bartodziejach. Budynek przy ulicy Polanka będzie Centrum Pomocy dla Bezdomnych

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał budynek przy ulicy Polanka po zakończeniu termomodernizacji.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Urząd miasta prowadzi przetarg, w którym wyłoni wykonawcę przebudowy, termomodernizacji i rozbudowy budynku przy ulicy Polanka 9 na Bartodziejach na potrzeby prowadzenia Centrum Pomocy dla Bezdomnych. 

Istniejący od kilkudziesięciu lat budynek Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi na Bartodziejach od dłuższego czasu wymaga modernizacji. Miasto już od kilku lat planuje jego remont – w 2018 roku uzyskano część pozwoleń na przeprowadzenie inwestycji, a w minionym tygodniu (8 października) ogłosiło przetarg, który wyłoni jej wykonawcę.

Projekt budowalny zakłada, że obiekt przy ulicy Polanka zostanie ocieplony i zyska nową elewację oraz stolarkę drzwiową i okienną, a także zostanie rozbudowany o zewnętrzne schody stalowe. W budynku powstanie także winda. Ponadto, projekt zakłada przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż pochylni dla niepełnosprawnych, budowę chodników i wymianę ogrodzenia.

Na parterze zaprojektowano schronisko dla potrzeb osób wymagających opieki, w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dla pięciu kobiet i czterech mężczyzn. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie schronisko dla łącznie 80 kobiet (po 40 na każde piętro), a na trzecim i czwartym dla łącznie 80 mężczyzn. Przebudowa wnętrz obejmie m.in. montaż nowych instalacji: ogrzewania, wody, kanalizacji sanitarnej, wentylacji oraz elektrycznej, czy wymianę podłóg.

Termin otwarcia ofert wyznaczono na 23 października. Kryterium ich oceny będą tradycyjnie cena (60% wagi) oraz okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady (40% wagi). Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał cztery miesiące na przeprowadzenie remontu.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

Tylko żeby konstrukcja tego cuda nie miała nic stalowego,żeliwnego,miedzianego,aluminiowego itd…bo czcigodni mieszkańcy szybko spieniężą wyposażenie bloku.Najlepiej glina i trzcina..w pobliskim Balatonie Ci tego dostatek

Powiązane treści