Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiejska inwestycja na Bartodziejach. Budynek przy ulicy Polanka będzie Centrum Pomocy dla Bezdomnych
polanka bydgoszcz
13.10.2020 | 13:34

Miejska inwestycja na Bartodziejach. Budynek przy ulicy Polanka będzie Centrum Pomocy dla Bezdomnych

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał budynek przy ulicy Polanka po zakończeniu termomodernizacji.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Urząd miasta prowadzi przetarg, w którym wyłoni wykonawcę przebudowy, termomodernizacji i rozbudowy budynku przy ulicy Polanka 9 na Bartodziejach na potrzeby prowadzenia Centrum Pomocy dla Bezdomnych. 

Istniejący od kilkudziesięciu lat budynek Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi na Bartodziejach od dłuższego czasu wymaga modernizacji. Miasto już od kilku lat planuje jego remont – w 2018 roku uzyskano część pozwoleń na przeprowadzenie inwestycji, a w minionym tygodniu (8 października) ogłosiło przetarg, który wyłoni jej wykonawcę.

Projekt budowalny zakłada, że obiekt przy ulicy Polanka zostanie ocieplony i zyska nową elewację oraz stolarkę drzwiową i okienną, a także zostanie rozbudowany o zewnętrzne schody stalowe. W budynku powstanie także winda. Ponadto, projekt zakłada przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż pochylni dla niepełnosprawnych, budowę chodników i wymianę ogrodzenia.

Na parterze zaprojektowano schronisko dla potrzeb osób wymagających opieki, w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dla pięciu kobiet i czterech mężczyzn. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie schronisko dla łącznie 80 kobiet (po 40 na każde piętro), a na trzecim i czwartym dla łącznie 80 mężczyzn. Przebudowa wnętrz obejmie m.in. montaż nowych instalacji: ogrzewania, wody, kanalizacji sanitarnej, wentylacji oraz elektrycznej, czy wymianę podłóg.

Termin otwarcia ofert wyznaczono na 23 października. Kryterium ich oceny będą tradycyjnie cena (60% wagi) oraz okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady (40% wagi). Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał cztery miesiące na przeprowadzenie remontu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
11 miesięcy temu

Tylko żeby konstrukcja tego cuda nie miała nic stalowego,żeliwnego,miedzianego,aluminiowego itd…bo czcigodni mieszkańcy szybko spieniężą wyposażenie bloku.Najlepiej glina i trzcina..w pobliskim Balatonie Ci tego dostatek

Powiązane treści