Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -2
4C
Wt
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
6C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMiejski Sylwester w nowej lokalizacji. Znamy pierwsze szczegóły wydarzenia
sylwester_2015
14.11.2018 | 15:45

Miejski Sylwester w nowej lokalizacji. Znamy pierwsze szczegóły wydarzenia

Na zdjęciu: Miejski sylwester 2018/2019 w Bydgoszczy nie odbędzie się na Starym Rynku

Fot. archiwum

Ze względu na przebudowę płyty Starego Rynku, tegoroczna impreza sylwestrowa odbędzie się na ulicy Mostowej. Poznaliśmy wstępne plany ratusza.

Temat imprezy z okazji powitania nowego roku pojawił się podczas środowej konferencji dyrektora biura promocji urzędu miasta Łukasza Krupy i menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka dotyczącej tegorocznej edycji jarmarku bożonarodzeniowego. Krupa na razie nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat sylwestra, ale zapowiedział, że podobnie jak jarmark odbędzie się on na ulicy Mostowej.


PRZECZYTAJ O SZCZEGÓŁACH JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO W BYDGOSZCZY


Tematem przewodnim będą rytmy latynoamerykańskie. Będzie to na pewno ciekawa propozycja – stwierdził enigmatycznie dyrektor biura promocji. Więcej informacji o imprezie mamy poznać niebawem.

Krupa oznajmił, że z uwagi na remont rynku cała formuła świąteczno-noworoczna została przeniesiona na ulicę Mostową i Plac Teatralny. Mostowa będzie zamknięta dla ruchu nie tylko na czas jarmarku, ale prawdopodobnie też pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem. Krupa podkreślił, że tendencja do zamykania ulic w obszarach staromiejskich jest widoczna w Europie. – Myślę, że przez okres tych kilkunastu dni nawet najbardziej zagorzali kierowcy będą wyrozumiali – powiedział.

Warto przypomnieć, że zgodnie z oczekiwaniami licznych przedstawicieli nie tylko strony społecznej, ale i przedsiębiorców z obrębu bydgoskiego Starego Miasta, po remoncie Stary Rynek ma zostać zamknięty dla ruchu kołowego. Pojawiają się jednak głosy, aby w przyszłości również Mostowa była niedostępna dla aut i stała się całkowicie deptakiem – tegoroczny jarmark ma być argumentem za tym, aby wprowadzić takie ograniczenie jak najszybciej.


Powiązane treści