Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiejskie place zabaw będą otwarte. Wprowadzono nowe zasady korzystania
06.08.2020 | 12:17

Miejskie place zabaw będą otwarte. Wprowadzono nowe zasady korzystania

Na zdjęciu: Miejskie place zabaw były zamknięte od marca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od dziś (6 sierpnia) urząd miasta rozpoczyna stopniowe udostępnianie placów zabaw, siłowni zewnętrznych i stref do streetworkoutu w 58 lokalizacjach. Wszystkie obiekty zostaną zdezynfekowane i otwarte do 13 sierpnia.

Otwarcie placów zabaw rozpoczyna się dezynfekcji miejskich obiektów rekreacyjno-sportowych – poddane jej będą powierzchnie użytkowe urządzeń zabawowych, siłowni zewnętrznych i do kalisteniki, a także furtki. – Środek, który zostanie użyty przez firmę dezynfekującą, musi pochodzić z wykazu produktów biobójczych podanych w wytycznych przeciwepidemicznych dla funkcjonowania placów zabaw zlokalizowanych na otwartym terenie – informuje urząd miasta.

W sumie dezynfekcja obejmie 54 place zabaw, 32 siłownie i 10 stref do streetworkoutu. Dziś (6 sierpnia) poddane jej będą obiekty w centrum miasta, a w kolejnych dniach obejmie ona place zabaw na pozostałych osiedlach. Jako ostatnie zdezynfekowane i otwarte będą tereny do rekreacji w Fordonie i na Łęgnowie.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązują wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące zachowania się na placach zabaw, mówiące m.in. że na placu zabaw powinny przebywać tylko dzieci zdrowe, opiekunowie powinni być wyposażeni w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka i czuwać nad przestrzeganiem zasad higieny, zachowywać dystans społeczny – informuje ratusz. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Treść komunikatu z wytycznymi GIS będzie umieszczona na każdym miejskim obiekcie rekreacyjno-sportowym. – Prosimy o rozwagę i stosowanie się do nich – przestrzegają urzędnicy.

csm_KOMUNIKAT_PLACE_ZABAW_5bde77d234

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści