Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - BydgoszczMikołaj z misją w Narni. Akcja charytatywna Calisthenics Academy
narnia_calisthenics
05.01.2017 | 14:04

Mikołaj z misją w Narni. Akcja charytatywna Calisthenics Academy

Świąteczna akcja prowadzona była pod hasłem „#Zatrzymajmy Magię Świąt!”.

Na zdjęciu: Dzieci z wielką radością zareagowały na wizytę Mikołaja.

Fot. Maciej Futyma

Podczas Wigilii zorganizowanej w Świetlicy Środowiskowej „Narnia” przy ulicy Pomorskiej 57 podopieczni, ich rodzice oraz wolontariusze gościli uczestników klubu Calisthenics Academy oraz Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty zebrane podczas akcji charytatywnej zorganizowanej przez miłośników kalisteniki z Bydgoszczy.

Spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym, podczas którego najmłodsi uczestnicy Wigilii mogli wykazać się swoimi talentami wokalnymi i recytatorskimi. O odpowiednią oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony ze świetlicą konferansjer, który starał się zmobilizować wszystkich uczestników do śpiewania kolęd.

Najbardziej wyczekiwanym gościem wieczoru był Święty Mikołaj, który zjawił się z workami pełnymi prezentów dla wszystkich dzieci. Z wielkiego worka do rąk najmłodszych trafiły gry planszowe, książki, płyty muzyczne, gry komputerowe, piłki nożne, siatkowe, słodycze i wiele wiele innych upominków, które wcześniej w swoich listach do Laponii opisali podopieczni świetlicy.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak fajnym wydarzeniu, w tym miejscu, w tym towarzystwie i w tym czasie – mówi Maciej Lenc, menedżer Calisthenics Academy – cała akcja wymagała od nas dużo pracy, na pewno było to dla nas spore przedsięwzięcie logistyczne, ale dzięki naszym wolontariuszom, między innymi klubowiczom Calisthenics Academy możemy powiedzieć, że całość udała się świetnie, a sam efekt akcji, czyli uśmiech naszych ulubieńców z Narnii, wynagradza wszystko.

Nie zabrakło również tradycyjnego podzielenia się opłatkiem, zjedzenie smakołyków przygotowanych przez organizatorów oraz pierwsze przetestowanie prezentów. W ruch poszły szachy, warcaby, a także zestawy do rysowania i malowania oraz cała masa pozostałych upominków.

To jednak nie był koniec akcji. Zgodnie z zapowiedziami obyły się również wizyty w Centrum Pomocy dla Bezdomnych oraz w Domu Samotnej Matki. Do bezdomnych z ul. Fordońskiej 430 trafiła odzież, która zwłaszcza o tej porze roku jest im najbardziej potrzebna. Do podopiecznych Domu Samotnej Matki przy ul. Polanka 9 trafiła natomiast żywność oraz kosmetyki i artykuły chemii gospodarczej.

– Jesteśmy już prawie gotowi, aby odwiedzić pozostałych odbiorców naszej akcji charytatywnej #Zatrzymajmy Magię Świąt! – mówi Jordan Ogorzelski, właściciel Calisthenics Academy – pozostało nam tylko ustalić ostatnie szczegóły odnośnie tych wizyt. Jednak już teraz chciałbym podziękować dyrekcji Świetlicy „Narnia” za bardzo ciepłe przyjęcie i wspaniale spędzony czas. Podziękowania należą się również darczyńcom. Byli nimi między innymi nasi klubowicze, ale także ludzie, którzy dowiedzieli się o naszej akcji z mediów bądź od znajomych. Wreszcie bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom z Calisthenics Academy, którzy w grudniowe sobotnie popołudnie wspomogli nas w pakowaniu i rozdzielaniu darów, a na końcu specjalne podziękowania należą się lokalnym przedsięborcom – naszym firmom partnerskim, które postanowiły dołożyć swoją ogromną cegiełkę do tej akcji. Razem udało nam się stworzyć naprawdę piękne wydarzenie, które będziemy wspominać jeszcze długo.


Powiązane treści