Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMikołajki w Bydgoszczy. Jakie atrakcje przygotowano?
Bydgoski Jarmark Świąteczny_SG (50)
05.12.2019 | 21:23

Mikołajki w Bydgoszczy. Jakie atrakcje przygotowano?

Na zdjęciu: W piątek zostanie zainaugurowany jarmark świąteczny.

Fot. Stanisław Gazda

Już w piątek 6 grudnia, czyli Mikołajki! Co tego dnia można zrobić w Bydgoszczy?

Tego dnia zostanie zainaugurowany bydgoski jarmark świąteczny. Kramy otworzą się już o godzinie 13:00, lecz kulminacja mikołajkowych atrakcji planowana jest na godzinę 16:00. Wówczas zostaną włączone światła na miejskiej choince. Więcej o jarmarku przeczytasz TUTAJ.

Bajkowy wieczór przygotowało Kino Orzeł. O godz. 17:00 zagości w nim Basia, ulubienica przedszkolaków, stawiająca czoła wyzwaniom codzienności. Godzinę później rozpocznie się seans „Jak zostać Świętym Mikołajem”. To opowieść o Luci, która mieszka ze swoimi rodzicami na północy Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety, tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów.

W Salonie Hoffman w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbędzie się mikołajkowy spektakl. Artyści poruszą wyobraźnię i stworzą z małymi widzami nieznane sceny z życia mieszkańców Laponii. Początek o godz. 17:00.

Piątek można spędzić także na sportowo. W godzinach 17:30-19:30 na Torbydzie z głośników będą płynąć bożonarodzeniowe melodie, rozbłysną świąteczne iluminacje, a wstęp dla każdego w stroju św. Mikołaja (wystarczy czapka lub rękawiczki) będzie darmowy.

Jest także coś dla miłośników kultury. Od piątku do niedzieli w Operze Nova prezentowany będzie „Dziadek do orzechów”. Filharmonia zaprasza za to na spektakl… „Dziadek do orzechów od Mikołaja”. Początek obu wydarzeń o godz. 19:00.

W sobotę w bibliotece miejskiej w godz. 9:00-11:00 odbywać będą się świąteczne warsztaty. Zapisywać można się jeszcze w piątek w godz. 7:30-15:30 pod nr tel. 52 33-99-227.

Do siebie, na godzinę 11:00 w niedzielę, zaprasza Muzeum Okręgowe. Obowiązują zapisy – tel. 52 585 99 11, 52 585 99 14, 52 585 99 25 lub e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Koszt uczestnictwa: 3zł/os. Podczas rodzinnego spotkania na wystawie “Idą gody” dowiemy się, jak w tradycji ludowej obchodzono Święta Bożego Narodzenia. W części warsztatowej będziemy wykonywać bożonarodzeniowe ozdoby.

Czytaj także: W ten weekend jarmark świąteczny w kinie Pomorzanin

W niedzielę można także się zmęczyć. W Myślęcinku odbędzie się Bieg Mikołajkowy. Nie ma opłat startowych, a  zapisać można się przed samym biegiem od godz. 10:30 przy Karczmie Kujawskiej. Start o godz. 11:00.

Świąteczny koncert dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia o godz. 16:00 w Ostromecku. Przed najmłodszymi melomanami wystąpi Adriana Wdziękońska. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści