[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bydgoski Jarmark Świąteczny rusza w Mikołajki. Czeka moc atrakcji!

Dodano: 03.12.2019 | 12:43

Na zdjęciu: Tegoroczny jarmark także ulokowano na ulicy Mostowej. Teraz jest jednak znacznie większy, niż w ostatniej edycji.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już w piątek, 6 grudnia rozpoczyna się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Na ulicy Mostowej i placu Teatralnym trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia świątecznej atrakcji

Jarmarkowe kramy otworzą się w piątek już o godzinie 13:00 – jednak kulminacja mikołajkowych atrakcji planowana jest na godzinę 16:00. – Na Starym Rynku prezydent wraz z dziećmi z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz mieszkańcami miasta zapalą lampki na choince oraz iluminację świąteczną. Będzie to moment inauguracji okresu świątecznego i oficjalne otwarcie jarmarku – objaśniał podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor wydziału promocji miasta Łukasz Krupa.

W mikołajkowy wieczór zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan – na Mostowej będzie czekał na nich Święty Mikołaj, elfy na szczudłach, słodycze i występy artystyczne, a także rzeźbienie w lodzie postaci Anny i Elsy z bajki „Kraina lodu”.

Bydgoski Jarmark Świąteczny rusza w Mikołajki. Czeka moc atrakcji!

Zobacz również:

Bydgoszcz jak ze świątecznej bajki. Program jarmarku świątecznego

Niestety na czas jarmarku nie zostanie zainstalowane zapowiadane przez miasto młyńskie koło. Dlaczego? Jak powiedział Krupa, pojawił się problem techniczny. – Tiry z tym kołem przyjechały do Bydgoszczy. Ekipa Holendrów, którzy są jego właścicielami, rozpoczęła prace montażowe. Okazało się, że jeden z bardzo istotnych elementów zapewniających bezpieczeństwo został uszkodzony – albo w momencie demontażu i załadunku na samochodu, albo w samym transporcie. Trwała kilkudniowa walka o pozyskanie zamiennej części od producenta. On jest z Turcji, więc to okazało się niemożliwe. Względy bezpieczeństwa uniemożliwiły podjęcie decyzji o tym, by to koło dopuścić do użytkowania – wyjaśniał Krupa.

Koło na pewno nie pojawi się na czas jarmarku, ale w zamian za to pojawi się inna atrakcja – ekspres polarny. – Dostarczy on wielu emocji, a w dniu Mikołajek przejazdy będą za darmo – zapewniła Monika Banach z firmy Eventa. Według Banach, koło ma pojawić się na placu Teatralnym po Nowym Roku.

Dyrektor biura promocji zapewnił, że atrakcje dla najmłodszych – kryształowy pałac, w którym znajdzie się labirynt luster, mały rollercoaster, kula śnieżna oraz gry zręcznościowe – zostaną w sercu Bydgoszczy do końca stycznia, czyli aż do początku ferii. Należy jednak dodać, że wstęp na te atrakcje będzie biletowany, a więc – dodatkowo płatny.

W budkach ustawionych na Mostowej pojawią się wystawcy, którzy zaoferują wyroby kulinarne oraz rękodzieło. – W tym roku nie było żadnego problemu z ich przyciągnięciem. Mieliśmy sporo zapytań od firm, które wystawiają się na jarmarkach w Gdańsku czy Wrocławiu – mówił Krupa, przypominając o sporym zainteresowaniu, jakie towarzyszyło zeszłorocznemu wydarzeniu. Miasto zapewnia, że na jarmarku „unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw”. Menu będzie zresztą znacznie dłuższe i obejmie ponadto: gorącą czekoladę, barszcz czerwony i pierogi, a także wędzone ryby i miody. Podczas jarmarku będzie można zaopatrzyć się również w bombki, ozdoby i inne rękodzieło. Jak zwykle na Mostowej i w jej sąsiedztwie pojawią się świecące dekoracje, w tym anielskie skrzydła.

Pojawią się też szklane kubki jarmarkowe, które będzie można odebrać za kaucją i używać do picia grzańca czy innych napojów – zapowiedział Krupa. Dodał też, że gadżet będzie można zostawić na pamiątkę – wtedy organizatorzy nie zwrócą kaucji. Warto zaznaczyć, że wystawcy oferujący napoje mają, tak jak w zeszłorocznej edycji, używać papierowych kubków.

Bydgoski Jarmark Świąteczny będzie czynny w dni powszednie od godziny 13:00 do 20:00, a w weekendy – od 11:00 do 21:00.

Bydgoski Jarmark Świąteczny rusza w Mikołajki. Czeka moc atrakcji!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments