Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiliony na remonty ulic w Bydgoszczy. Prace na Szubińskiej, Jagiellońskiej i nie tylko
Szubińska, DW 223 - LG (4)
14.01.2017 | 16:06

Miliony na remonty ulic w Bydgoszczy. Prace na Szubińskiej, Jagiellońskiej i nie tylko

Modernizacje nawierzchni mają odbyć się w trzech etapach - wiosennym, letnim i letnio-jesiennym.

Na zdjęciu: Fragment ulicy Szubińskiej pomiędzy ul. ks. Schulza a wiaduktem ma zyskać nową nawierzchnię już w pierwszej połowie roku.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Dwanaście milionów złotych mają w tym roku do wydania bydgoscy drogowcy z przeznaczeniem na remonty kluczowych ulic na terenie miasta. Nową nawierzchnię ma zyskać dziesięć arterii.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ważne skrzyżowanie czekają zmiany. I to jeszcze w tym roku

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podzielił zadania na trzy etapy, które będą realizowane w okresie od wiosny do jesieni. – To kontynuacja prac na najważniejszych ulicach w mieście – mówi prezydent Rafał Bruski. I przekonuje, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej miasta możliwe jest wykonywanie prac także na obszarze dawnego Zachemu i w jego bezpośrednim sąsiedztwie. – Dobra dostępność terenów inwestycyjnych jest niezwykle ważna w trakcie rozmów z kolejnymi firmami, które zamierzają zainwestować w Bydgoszczy – podkreśla Bruski.

Dlatego też w drugiej połowie roku spora część robót będzie wykonywana na Kapuściskach i w rejonie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nową nawierzchnię zyska między innymi ulica Wojska Polskiego – jej północna jezdnia (w kierunku centrum miasta) zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Baczyńskiego do bramy głównej nieistniejącego już Zachemu. Prace zaplanowano także na ulicy Dziatkiewicza (dawniej wewnętrzna ulica Strzelecka), która stanowi połączenie z parkiem przemysłowym. – Zdecydowanie poprawi to obsługę zabudowanych terenów inwestycyjnych pomiędzy ulicami Dziatkiewicza i Petersona – podkreśla Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. Na przełomie lata oraz jesieni ma poprawić się również stan ulicy Szpitalnej, która obecnie tonie w koleinach.

Wcześniej roboty będą realizowane w innych rejonach miasta. Wiosną ma rozpocząć się i zakończyć wymiana nawierzchni na ul. Szubińskiej między wiaduktem wiodącym do i z Białych Błot a ulicą Księdza Schulza. W dwóch miejscach prace będą toczyły się na ulicy Fordońskiej – nowe oblicze zyska północna część na odcinku od ul. Transportowej w rejonie mostu Fordońskiego aż do Zakładów Zbożowych, a także odcinek Galeria Pomorska – Kabel (w kierunku Fordonu). Dopełnieniem pierwszego pakietu ma być remont ul. Romanowskiej. – Uzupełni on nowy układ dróg na osiedlu Eskulapa – wyjaśnia Kosiedowski. Przypomnijmy, że w rejonie ul. Matki Teresy z Kalkuty i przylegających do niej ulic trwa od kilku tygodni gruntowna przebudowa [CZYTAJ WIĘCEJ].

W okresie letnim drogowcy planują z kolei skierować swoje wysiłki na osiedle Leśne – remont ma objąć ul. Sułkowskiego od dworca Bydgoszcz Leśna do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. W planach jest także długo wyczekiwana naprawa ul. Smukalskiej (odcinek pomiędzy ulicami: Szamarzewskiego i Błądzimską), o którą od dawna walczą mieszkańcy osiedla Piaski i Smukały. Wymiana asfaltu nastąpi ponadto na ul. Jagiellońskiej (odcinek rondo Fordońskie – ul. Wyczółkowskiego). Przebudowie ulegnie także odcinek ul. Bałtyckiej od zbiegu z ul. Skłodowskiej-Curie do Głowackiego. – Z uwagi na wymianę całej konstrukcji na tej ostatniej będzie ona całkowicie zamknięta. W pozostałych przypadkach najbardziej uciążliwe prace mają być wykonywane wieczorami i w nocy – podsumowuje Kosiedowski.

ZOBACZ TAKŻE: „Ten remont to katastrofa” – narzekają mieszkańcy. Ulica Saperów nadal rozkopana [ZDJĘCIA]

Oprócz nowych nawierzchni ulic, w ramach wspomnianych zadań mają zostać wyremontowane również przylegające do nich chodniki. Zakres remontów może ulec zmianie w związku z planowanymi pracami gestorów sieci znajdujących się pod ziemią.


Powiązane treści