Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa ważnej ulicy w Fordonie. Drogowcy wprowadzają objazdy [ZDJĘCIA, GRAFIKA]

Dodano: 16.10.2016 | 12:55

Mieszkańcy osiedla Eskulapa muszą przygotować się na zmiany w najbliższych tygodniach.

Na zdjęciu: Budowa ulicy Matki Teresy z Kalkuty ma poprawić komunikację w rejonie górnego tarasu Fordonu.

Fot. Bogusław Białas

Od połowy września formalnie trwają prace przy budowie ulicy Matki Teresy z Kalkuty oraz Zygmunta Trybowskiego i fragmentu Jasinieckiej. A od początku przyszłego tygodnia w ich rejonie nastąpią znaczące zmiany w organizacji ruchu.

CZYTAJ TAKŻE: Utrudnienia na moście Fordońskim. Prace potrwają do końca października

W poniedziałek firma Trakcja PRKiI, wykonawca inwestycji, zamknie wloty w ulicę Matki Teresy z Kalkuty, i to zarówno od strony skrzyżowania z ulicą Izabeli Romanowskiej (w rejonie Centrum Onkologii), jak i kluczowej dla osiedla Eskulapa ul. Pod Skarpą. Niedostępny dla ruchu będzie także odcinek ul. Jasinieckiej (pomiędzy ul. Sybiraków oraz Trybowskiego) oraz wspomnianej Trybowskiego – na odcinku między ul. Jasieniecką a ul. Połukarda oraz za ostatnim zjazdem na teren osiedla Nordic Development w kierunku wschodnim (patrz mapka poniżej).

organizacja_ruchu_1710_mt_kalkuty

W związku z tym drogowcy zaplanowali objazdy – na ulicę Pod Skarpą i w jej okolice będzie można dostać się, jadąc ulicami Akademicką oraz Korfantego. Na ten moment nie są planowane zwężenia ani ul. Pod Skarpą, ani ulicy Józefa Grussa będącej przedłużeniem ul. Matki Teresy z Kalkuty.

Na placu budowy dobiega końca etap wycinek drzew oraz robót ziemnych. Trwa montaż elementów kanalizacji deszczowej, rozpoczęły się również roboty związane z oświetleniem ulicznym, a w poniedziałek drogowcy zainaugurują prace teletechniczne. W planach są również prace brukarskie i układanie krawężników.

Według aktualnego kalendarza, prace na os. Eskulapa mają zakończyć się w połowie lutego przyszłego roku. Kontrakt na inwestycję opiewa na niemal dziewięć milionów złotych.