Mistrzostwo Polski razy dwa! Floreciści UKS MDK5 z Fordonu najlepsi indywidualnie i drużynowo

Dodano: 11.06.2024 | 09:39

Na zdjęciu: Drużyna UKS MDK5 Bydgoszcz I w składzie: Igor Głowiński, Wiktor Woźniak, Patryk Kowalski i Jakub Becella zdecydowanie wygrała wszystkie pojedynki i wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

W miniony weekend w Gdańsku odbyły się floretowe Mistrzostwa Polski do lat 14. Złote medali zdobyli zawodnicy UKS MDK nr 5 w Bydgoszczy – zarówno indywidualnie, jak i w drużynie.

Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny, w którym najlepszym okazał się zawodnik UKS MDK5 Bydgoszcz Igor Głowiński. W silnie obsadzonych zawodach wystartowało ponad 100 młodych florecistów z całego kraju. Miejsca w finałowej ósemce wywalczyli jeszcze dwaj zawodnicy z fordońskiego MDK – Patryk Kowalski oraz Wiktor Woźniak. Wśród dziewcząt najlepiej z regionu powalczyła Oliwia Buda, która zajęła 11. miejsce.

Następnego dnia ogromny sukces odnieśli bydgoscy floreciści. Drużyna UKS MDK5 Bydgoszcz I w składzie: Igor Głowiński, Wiktor Woźniak, Patryk Kowalski i Jakub Becella zdecydowanie wygrała wszystkie pojedynki i wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: MDK nr 5 w Fordonie po remoncie. Tak wyglądają odnowione wnętrza [ZDJĘCIA]

Dla Igora Głowińskiego ten sukces to potrójne zwycięstwo – zdobył nie tylko podwójne złoto Mistrzostw Polski, ale także wrócił do wspaniałej formy po niefortunnym upadku i poważnej kontuzji ręki. Intensywna rehabilitacja po skomplikowanym złamaniu, determinacja zawodnika i ogromne wsparcie rodziców i trenerów spowodowały, że wspólnie możemy cieszyć się z sukcesu Igora – podkreśliła Hanna Grześkowiak, Prezes UKS MDK5 Bydgoszcz.

Warto dodać, że dziewczęca drużyna MDK nr 5 w składzie: Oliwia Buda, Natalia Buda, Barbara Moś i Dorota Wudarska wywalczyła piąte miejsce. Krajowy sezon MDK nr 5 kończy z dwoma indywidualnymi oraz trzema drużynowymi medalami rangi Mistrzostw Polski.

Warto dodać, że jest to trzeci rok z rzędu, gdy zawodnik UKS MDK5 Bydgoszcz zdobywa tytuł Mistrza Polski Młodzików (Teresa Moś 2023, Alex Kardyś 2022), a piąte Mistrzostwa z rzędu, z których wracamy z medalem – dodał Adrian Przednowek, trener UKS MDK 5 Bydgoszcz.

Zawody w Gdańsku były ostatnimi w tym sezonie. MDK dodaje, że trzech zawodników: Wiktor Woźniak, Jakub Becella i Patryk Kowalski będzie reprezentować Polskę pod koniec miesiąca w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Młodzików w Budapeszcie.