Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 7 • L 4
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMłodzi z regionu byli na Lednicy [ZDJĘCIA, WIDEO]
Lednica 2019_SG (40)
02.06.2019 | 05:26

Młodzi z regionu byli na Lednicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Wśród tysięcy młodych ludzi na Lednicy nie zabrakło młodzieży m.in. z Bydgoszczy i Nakła.

Fot. Stanisław Gazda

Młodzież z naszego regionu  m.in. z Bydgoszczy, Dobrcza, Nakła, Szubina i Trzemeszna uczestniczyła w zakończonym po północy przejściem przez Bramę-Rybę XXIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

W pierwszej części spotkania pod tytułem „Opowiem ci o spowiedzi”, młodzi ludzie odkrywali na nowo spowiedź, jako sakrament, w którym Jezus mówi do nas „Wiesz, że Cię kocham”. Przywołanie ewangelii o powołaniu Mateusza, miało uświadomić młodzieży, że spowiedź nie powinna być przykrym obowiązkiem, gdyż jest osobistym spotkaniem z miłością Chrystusa, dzięki któremu człowiek odzyskuje poczucie sensu w życiu. Każdy z uczestników tegorocznej Lednicy dostał pieczęć, która ma symbolizować miłość Chrystusa oraz instrukcję, jak przebrnąć przez trudny dla młodych ludzi sakrament spowiedzi.

To, w kontekście problemu pedofilii w kręgach kościelnych, który  w istotny sposób nadszarpnął autorytet niektórych księży oraz zaufanie do nich – mogło wydawać się trudnym zadaniem do zrealizowania przez organizatorów spotkania na Polach Lednickich. Musiał więc na wszystkich zrobić ogromne wrażenie gest młodzieży – modlitwa z wyciągniętymi rękoma nad klęczącymi kapłanami o ich przemianę, o dobre powołania kapłańskie, zakończona  błogosławieństwem księży przez młodzież oraz nadzieją, że będą potrafili patrzeć na wiernych z taką samą miłością, z jaką patrzy Jezus.

Po wysłuchaniu przesłania papieża Franciszka, miała miejsce ostatnia część spotkania pt. „Opowiem Ci o Miłości” i adoracja. Następnie, jak co roku młodzież wspólnie dokonała wyboru Chrystusa i przeszła przez Bramę III Tysiąclecia. Wcześniejsza część spotkania nosiła nazwę: „Opowiem ci o eucharystii”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści