Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
44% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
7C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMłodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy już działa!
Martyna Czarnowska - Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy V Kadencji
07.12.2015 | 16:15

Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy już działa!

Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy jest organem doradczym władz miasta, aby podpowiadać im, co powinny zrobić, z punktu widzenia młodych mieszkańców.

Na zdjęciu: Marcelina Czarnowska - Przewodniczaca Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy V Kadencji

Fot. Stanisław Gazda

W Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Bydgoszczy odbyła się inauguracja V kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy.

Posiedzenie rozpoczęło się od nadania tytułów Honorowego Protektora Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy: Małgorzacie Krzywoń, nauczycielce Zespołu Szkół Nr 27, za otwarcie na potrzeby młodych ludzi, za organizację przedsięwzięć aktywizujących młodzież szkół gimnazjalnych w postaci debat warsztatów, pięciokrotną organizację wyborów do MRMB a przede wszystkim za opiekę nad funkcjonującym od 2000 roku Międzygimnazjalnym Sejmikiem Uczniowskim; dr Aldonie Chlewickiej, Dyrektorce Biblioteki UKW za tworzenie warunków, aby młode pokolenie mieszkańców grodu nad Brdą mogło się rozwijać zgodnie z potrzebami, otwieranie wszelkich możliwych drzwi i okien, aby młodzież miała bez ograniczeń dostęp do wiedzy, a także za nieocenioną pomoc w utworzeniu „Biblioteki Aktywnego Obywatela” w ramach „Laboratorium Demokracji”; Iwonie Waszkiewicz, zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, za organizację spotkań samorządów uczniowskich, których celem było powołanie Grupy Inicjatywnej ds. Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, za zachęcanie do uczestnictwa w opracowywaniu dokumentów dotyczących samorządności dzieci i młodzieży, tworzenie warunków do dzielenia się potrzebami i pomysłami związanymi z rozwojem młodzieży, a także za przychylność do realizacji przedsięwzięć aktywizujących samorządność uczniowską.

Każdy z młodych radnych złożył uroczystą przysięgę, w której przyrzekał m.in. pracę dla dobra i pomyślności młodzieży naszego miasta, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy.

Najważniejszą częścią spotkania był wybór prezydium. Na Przewodniczącą wybrana została Marcelin Czarnowska, uczennica Zespołu Szkół Medycznych w Bydgoszczy. Mimo młodego wieku ma już wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. Nowa Przewodnicząca MRMB uważa, że priorytetem powinno być odnalezienie perspektyw dla ludzi młodych w naszym mieście. Jej zdaniem, obowiązkiem Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy jest działanie bez względu na wszystko i nie przepuszczanie żadnej okazji.

Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy działa od 2007 r. Uchwałę o jej powołaniu podjęli bydgoscy radni, którzy zatwierdzili także oficjalny statut. Głównym celem MRMB jest zdobywanie przez uczniów wiedzy i doświadczenia w zakresie samorządności. Do tej pory rada włączyła się już w kilka akcji charytatywnych i kampanii społecznych m.in. “Nie bój się reagować”, BUS – Bydgoskie Uderzenie Samorządów i „Zapchajdziura”. Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy była organizatorem konferencji „Od demokracji szlacheckiej do społeczeństwa obywatelskiego”, realizowanej w ramach „Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 – 2020”.

 


Powiązane treści