Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 3 • L 2
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMłodzieżowy mundial już za dwa tygodnie. „Mam nadzieję, że ta impreza będzie udana i nie zawiedziemy”
keister bydgoszcz
08.05.2019 | 11:18

Młodzieżowy mundial już za dwa tygodnie. „Mam nadzieję, że ta impreza będzie udana i nie zawiedziemy”

Pierwszy mecz mistrzostw na stadionie Zawiszy już 23 maja.

Na zdjęciu: O stanie przygotowań Bydgoszczy do mundialu mówili podczas konferencji prasowej (od lewej): prezes CWZS Zawisza Bydgoszcz Waldemar Keister, prezydent Rafał Bruski i odpowiedzialny z miasta za organizację turnieju Tomasz Dobrowolski. W środku puchar, który zdobędzie najlepsza drużyna turnieju. Bydgoszcz była pierwszym miastem, w którym to trofeum zaprezentowano.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na niespełna dwa tygodnie przed pierwszym meczem finałów piłkarskich mistrzostw Świata U-20 w Bydgoszczy, stadion Zawiszy jest już gotowy do przyjęcia uczestników imprezy.

Zobacz również:

Mundial U-20: zmiana w organizacji ruchu przy jednym z hoteli

 – Nie trudno nie zauważyć, że na dwa tygodnie do pierwszego gwizdka obiekt jest już przygotowany – mówi prezes CWZS Zawisza Waldemar Keister. Tłumaczy, że prace na obiekcie przy ul. Gdańskiej 163 trwać będą do pierwszego meczu imprezy w grodzie nad Brdą. Dodaje, że pomocne dla Bydgoszczy były też te wskazówki, które miasto miało po organizacji finałów mistrzostw Europy U-21 przed dwoma laty, kiedy to w grodzie nad Brdą trzy mecze rozegrała reprezentacja Serbii (z Portugalią – 0:2, Macedonią – 2:2 i Hiszpanią – 0:1). – Mam nadzieję, że ta impreza będzie udana i nie zawiedziemy – podkreśla.

Odpowiedzialny ze strony miasta za organizację turnieju Tomasz Dobrowolski informuje, że wciąż dostępne są wejściówki na mecze turnieju. Są one dostępne jedynie przez stronę pl.fifa.com. –

Nie będzie można ich kupić w kasach

– zastrzega. – Wiemy, że na wszystkie mecze do Polski bilety kupili obywatele z ponad 70 krajów – podkreśla Dobrowolski. Dodaje, że do naszego miasta na mundial ma przyjechać grupa ok. dwustu kibiców z Ekwadoru, który w Bydgoszczy także rozegra mecze. Na ulicach miasta widać także banery reklamowe. Takowe pojawiają się także m.in. na Bydgoskim Rowerze Aglomeracyjnym, ale również na przystankach komunikacji miejskiej (poniżej zdjęcie jednego z takich przystanków na rondzie Jagiellonów – fot. Szymon Fiałkowski) oraz w tramwajach Swing puszczane są filmy promocyjne.

przystanek tramwajowy - rondo Jagiellonów Bydgoszcz - SF

Bazy hotelowe dla reprezentacji grających na mundialu w Bydgoszczy skupione będą wokół dwóch obiektów: Holiday Inn i City Hotelu. Obiektami treningowymi są boczne boisko Zawiszy, stadion Chemika na Glinkach i obiekt w Solcu Kujawskim oraz Łochowie. – Spodziewamy się po kilka tysięcy osób na każdym meczu – kończy Tomasz Dobrowolski.

Jednocześnie podczas środowej konferencji zaprezentowano trofeum, które zdobędzie najlepsza drużyna mundialu U-20 w Polsce. Bydgoszcz była pierwszym miastem, na którym go zaprezentowano. Puchar będzie teraz podróżował po wszystkich polskich miastach-gospodarzach mistrzostw.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści