Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młyny Rothera i bydgoski „Plastyk” łączą siły!

Dodano: 29.04.2026 | 12:05

Na zdjęciu: Młyny Rothera.

Fot. Wiktoria Marciniak/archiwum

Młyny Rothera nawiązały współpracę z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. List intencyjny w tej sprawie podpisali dyrektor Młynów Rothera, Sławomir Czarnecki oraz dyrektorka szkoły, Joanna Wiśniewska-Kośmider.

Jak informuje placówka, pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie organizacja pleneru malarskiego dla uczniów liceum, który odbędzie się w przestrzeniach Młynów Rothera. Tegoroczny temat pleneru – „WODA” – nawiązuje zarówno do charakteru miejsca, jak i jego tożsamości związanej z rzeką i historią Bydgoszczy.

Młyny Rothera staną się dla młodzieży nie tylko przestrzenią pracy twórczej, lecz także miejscem spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń. W trakcie pleneru powstaną prace plastyczne realizowane w różnych technikach, od malarstwa po formy eksperymentalne – czytamy w komunikacie Młynów.

Efekty współpracy zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas wystawy zaplanowanej na czerwiec. Ekspozycja będzie częścią tegorocznej edycji wydarzenia Ster na Bydgoszcz. Podpisanie listu intencyjnego to początek współpracy, której celem jest wspieranie młodych twórców oraz rozwijanie relacji pomiędzy środowiskiem edukacyjnym a instytucją kultury.