Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młyny Rothera nagrodzone. Są jednym z trzech najlepszych produktów turystycznych regionu

Dodano: 15.11.2023 | 18:57

Na zdjęciu: Dzisiaj (15 listopada) w Ciechocinku odbyło się Regionalne Zakończenie Sezonu Turystycznego 2023. Wydarzenie obfitowało w nagrody dla bydgoskich Młynów Rothera.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Młyny Rothera są jednym z trzech najlepszych produktów turystycznych regionu, a wraz z Wyspą Młyńską otrzymały również tytuł Gwiazdy Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc.

Dzisiaj (15 listopada) w Ciechocinku odbyło się Regionalne Zakończenie Sezonu Turystycznego 2023. Wydarzenie obfitowało w nagrody dla bydgoskich Młynów Rothera. Placówka kultury na Wyspie Młyńskiej została jednym z trzech laureatów etapu regionalnego XX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Zwycięstwo na tym etapie oznacza też awans do etapu ogólnopolskiego, w którym Młyny, wraz z Muzeum Okręgowym w Toruniu i JuraParkiem z Solca Kujawskiego, będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie.

Podczas Regionalnego Zakończenia Sezonu Turystycznego Młyny wraz z Wyspą Młyńską zostały też uhonorowane tytułem Gwiazdy Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Nagrodę w imieniu Miasta Bydgoszczy odebrał Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji, a w imieniu Młynów nagrodę odebrali Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji Młynów i Jakub Jodłowski, zastępca kierowniczki Działu Gościnności Młynów. Wyróżnienie to otrzymał również Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim.

Młyny Rothera nagrodzone. Są jednym z trzech najlepszych produktów turystycznych regionu

Zobacz również:

Jak powstawał Nowy Fordon. Przeczytaj publikację

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowa nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. – Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu – czytamy w komunikacie Młynów Rothera. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę takie kryteria, jak dostępność dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów.

Bardzo się cieszymy, że komisja konkursowa doceniła Młyny! To dla nas ogromne wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej pracy na rzecz budowania gościnnej instytucji z bogatą ofertą turystyczną. Niezmiennie zapraszamy turystki i turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy do odkrywania Młynów i naszego regionu – mówi Monika Fifielska, zastępczyni dyrektora Młynów.

Oprócz trzech laureatów etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny, nominację w kategorii „turystyczne odkrycie roku” otrzymało Muzeum Handlu Wiślanego Flis w Grudziądzu, a nominacja na Najlepszy Produkt Turystyczny – Złoty Certyfikat POT trafiła do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Organizatorem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest Polska Organizacja Turystyczna. Koordynatorem etapu regionalnego jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Podczas uroczystości w Ciechocinku przyznano też odznaki honorowe Ministerstwa Sportu i Turystyki za zasługi dla turystyki. Odebrali je m.in. Paweł Bogdan Gąsiorowski z oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, posłanka Iwona Karolewska (sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej) czy wójt gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wzbogaciła się również o nowych członków – jednym z nich został Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments