Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleMocne statystyki policji. W grudniu za nadmierną prędkość ukarano 1800 kierowców w regionie
policja - na sygnale, auto nadzoru ruchu MZK - SF
26.12.2019 | 08:45

Mocne statystyki policji. W grudniu za nadmierną prędkość ukarano 1800 kierowców w regionie

Na zdjęciu: W skład kujawsko-pomorskiej grupy "SPEED" wchodzą m.in. policjanci bydgoskiej "drogówki".

Fot. Szymon Fiałkowski

Jazda z nadmierną prędkością to wciąż plaga polskich dróg. Tylko od początku grudnia policjanci kujawsko-pomorskiej grupy „SPEED” ujawnili dwa tysiące przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących, co stanowi 70% ogólnej liczby wykroczeń.

Policyjne grupy „SPEED” zostały utworzone we wszystkich komendach wojewódzkich z polecenia zastępcy Komendanta Głównego Policji. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze i eliminowanie z ruchu kierowców rażąco naruszających przepisy. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół działa od 19 lipca – w jego skład weszli policjanci z komendy wojewódzkiej, jak i komend powiatowych i miejskich w całym regionie. Mundurowi wchodzący w skład grupy „SPEED” poruszają się nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

Kujawsko-pomorska komenda regularnie informuje o działaniach specgrupy. Tylko od początku grudnia tego roku policjanci grupy „SPEED” garnizonu kujawsko-pomorskiego skontrolowali 2733 pojazdów i ujawnili 2867 wykroczeń drogowych, z czego 2024 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze nałożyli na kierujących 2444 mandaty karne, z czego aż 1788 za przekroczenie prędkości; ponadto skierowali też 35 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe i zatrzymali 37 praw jazdy (29 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym). Policjanci zabrali także prawie 100 dowodów rejestracyjnych i ujawnili trzy przestępstwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści