Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Historycy z UKW odpowiadają na pytania. Nowy cykl uczelni [WIDEO]

Dodano: 19.11.2022 | 18:37

Na zdjęciu: W cyklu Q&A wystąpiła już dr Monika Opioła-Cegiełka.

Fot. UKW Bydgoszcz

Wydział Historyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przygotował cykl filmów „Q&A z historykiem”. Będą w nim prezentowani jego pracownicy – zarówno od strony naukowej, jak i prywatnej. 

Wydział Historyczny UKW zaprasza w podróż, która pozwoli lepiej poznać jego historyków, zobaczyć co lubią, czym się interesują, a także jak spędzają czas poza murami uczelni. Odpowiedzą także na kluczowe pytanie, dlaczego to właśnie historia stała się ich pasją. Filmy z cyklu „Q&A z historykiem” będą ukazywać się w każdą środę i piątek na kanale Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na YouTube, punktualnie o godzinie 12:00. Cykl został zrealizowany przy współpracy Instytutu Komunikacji Społecznej i Mediów.


CZYTAJ TAKŻE: W Bydgoszczy będzie strefa kibica. Wstęp wyłącznie dla studentów


Na kanale UKW można już zobaczyć pierwsze dwa filmy w formacie pytań i odpowiedzi. Jako pierwsza przed kamerą wystąpiła dr Monika Opioła-Cegiełka, która pracuje w Katedrze Historii XIX wieku. Zajmuje się historią Francji, głównie wieku XIX, a także ruchami kobiecymi w tym stuleciu. Fascynuje ją polityka historyczna Francji. W filmie odpowiada m.in. na pytanie o swoją ulubioną niehistoryczną książkę.

W piątek, 18 listopada ukazał się natomiast film z prof. dr hab. Dariuszem Dąbrowskim, który kieruje Katedrą Nauk Pomocniczych Historii. Zajmuje się funkcjonowaniem dzieła sztuki w społeczeństwie polskim XX w., historią polityczną Europy Środkowo-Wschodniej w średniowieczu, genealogią dynastyczną. Specjalizuje się z genealogii Rurykowiczów. W materiale profesor ujawnia, jakiej muzyki najczęściej słucha, jaki jest jego ulubiony film oraz jaką postać historyczną najbardziej ceni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments