Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Politechnika Bydgoska tworzy strefę kibica. Będzie dostępna tylko dla studentów

Dodano: 18.11.2022 | 11:19

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska tworzy swoją strefę kibica. Nie będzie ona jednak dostępna dla wszystkich chętnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jesienny termin turnieju w Katarze od dawna budzi emocje – kibice szukają jednak miejsc, gdzie mogliby zobaczyć mecze reprezentacji Polski i nie tylko. Strefę dla fanów futbolu – ale przeznaczoną wyłącznie dla studentów – tworzy Politechnika Bydgoska.

Mundial w Katarze startuje już za dwa dni – w niedzielę, 20 listopada w meczu otwarcia gospodarz turnieju zmierzy się z Ekwadorem. Polacy czekają natomiast na spotkania grupowe kadry prowadzonej przez Czesława Michniewicza – pierwszy mecz „Orłów” z Meksykiem odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 listopada o godzinie 17:00.

Kibice piłki nożnej od dawna szukają możliwości obejrzenia mundialu w większym gronie – z uwagi na jesienny termin rozgrywania turnieju, wspólne wspieranie piłkarzy reprezentacji Polski możliwe jest jedynie „pod dachem”. Taką możliwość oferują bydgoskie lokale gastronomiczne: na mecze MŚ zapraszają m.in. Kubryk, Fionaa Restaurant na ulicy Długiej czy Fabryka Lloyda przy Fordońskiej 156. Wszystkie spotkania mistrzostw będą też transmitowane w specjalnej strefie w restauracji La Rosa przy placu Kościeleckich.

Strefa kibica w Fordonie. Ale tylko dla studentów

Wszystko wskazuje na to, że jedyną większą bydgoską strefą kibica będzie strefa kibica na Politechnice Bydgoskiej. Korzystanie z niej będzie jednak możliwe wyłącznie dla studentów – by uczestniczyć w meczach, konieczne będzie okazanie legitymacji studenckiej. Politechnika zaprasza studentów wszystkich bydgoskich uczelni do wspólnego kibicowania i przeżywania piłkarskich emocji.

Strefa zlokalizowana będzie w pobliżu akademików PBŚ, w budynku dawnej stołówki przy ul. W. Andersa 1 w Bydgoszczy. – Zaplanowaliśmy wspólne oglądanie wszystkich meczów reprezentacji Polski. Ze względu na sporą grupę studentów z Hiszpanii przebywających na naszej uczelni, transmitować będziemy także mecze z udziałem hiszpańskich piłkarzy – mówi dr Szymon Różański, rzecznik Politechniki Bydgoskiej.

Mecze będzie można obejrzeć na dużym ekranie o powierzchni 15 mkw. – nie zabraknie też darmowego poczęstunku i konkursów z piłkarskimi nagrodami. Korzystanie ze strefy kibica jest bezpłatne – będzie ona otwierana każdorazowo na 30 minut przed rozpoczęciem meczu.

MECZE W STUDENCKIEJ STREFIE KIBICA POLITECHNIKI BYDGOSKIEJ

Polska – Meksyk
22.11.2022, godz. 16:30

Hiszpania – Kostaryka
23.11.2022, godz. 16:30

Polska – Arabia Saudyjska
26.11.2022, godz. 13:30

Hiszpania – Niemcy
27.11.2022, godz. 19:30

Polska – Argentyna
30.11.2022, godz. 19:30

Hiszpania – Japonia
1.12.2022, godz. 19:30

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wołodymyr Zelenski ukrywa się w Bydgoszczy? Rosjanie kolportują fake newsa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
Zenon
1 rok temu

Nie no, świetnie, że państwowa uczelnia idzie za innymi tępymi owcami i sponsorami piłkarskiej mafii. Może jeszcze piwo im kupcie z państwowego browaru. A myśliwce do obrony kraju? Acha, no tak, są dla kopaczy kawałka skóry. https://www.youtube.com/watch?v=BCzEJvH0p5I