Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H -0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMorsy z Bydgoszczy pojadą na zlot
17.11.2017 | 10:12

Morsy z Bydgoszczy pojadą na zlot

Na zdjęciu: Organizatorzy Zlotu spodziewają się, że w lutym do Mielna przyjedzie około 2500 morsów.

Fot. Archiwum

W lutym w Mielnie odbędzie się najważniejsze zimowe wydarzenie nad Bałtykiem – Międzynarodowy Zlot Morsów. Bydgoskie morsy również wezmą w nim udział.

Zlot odbędzie się już po raz 15. W poprzedniej edycji udział wzięło prawie 2500 osób, a 2350 zdecydowało się wejść do morza. – W tym roku przewidujemy podobną, jeśli nie większą frekwencję. Zlot będzie jubileuszowy, w zanadrzu mamy więc naprawdę sporo atrakcji – mówi organizatorka Anna Ledochowicz z Centrum Kultury w Mielnie.

Bydgoszcz już gotowa

Małgorzata Zielińska, przedstawicielka Bydgoskiego Klubu Morsów na Zlocie w Mielnie będzie już po raz ósmy. – Nie wyobrażam sobie, by mnie czy kolegów z klubu mogło tam zabraknąć. W sezonie średnio 2-3 razy w tygodniu morsujemy w Brdzie lub w Pieckach. Morsowanie w Bałtyku to jednak zupełnie inna bajka. Są fale, często wieje i jest zimno, ale z drugiej strony są też gorąca atmosfera, mnóstwo atrakcji i świetni ludzie – wymienia.

– Co roku do Mielna jadą również Bydgoskie Morsy. To klub niezrzeszony, gdzie każdy jest prezesem – mówi Jolanta Wrzesińska, która morsuje tutaj już 5 lat. Tyle samo razy zresztą była również na Zlocie. – Zawsze wybieramy się grupą, na najbliższy pojedzie przynajmniej około 50 osób – przewiduje. Dodaje również, że pojawią się nowe twarze. Ostatnio do klubu dołączyło bowiem około 20 nowicjuszy, a to raczej nie koniec. Sezon dopiero się rozpoczyna, co niedzielę, o 12:00 spotykamy się w Pieckach, na głównej plaży – można zawsze dołączyć – zachęca.

Im szybciej, tym lepiej

Uczestnicy Zlotu często podkreślają, że na początku przyjeżdżali do Mielna tylko na wspólną kąpiel. Teraz zostają już nie tylko na weekend, gdy trwa Zlot, ale na cały tydzień. Dlaczego? Właśnie ze względu na klimat towarzyszący wydarzeniu. – Pokoje trzeba jednak rezerwować z dużym wyprzedzeniem, najlepiej od razu na kolejny rok. Tak duże jest zainteresowanie – wyjaśnia M. Zielińska.

Zapisy w listopadzie, atrakcje w lutym

I rzeczywiście. W wielu hotelach już teraz nie ma wolnych miejsc, ale organizatorzy zadbali i o to. – Jak co roku podjęliśmy współpracę z wybranymi obiektami i przygotowaliśmy oferty specjalne – wyjaśnia A. Ledochowicz. – Zależy nam na tym, by do Mielna przyjechało jak najwięcej ludzi, również tych którzy nie zaczęli jeszcze morsować. W programie jubileuszowego Zlotu są m.in. kąpiele w baliach, wielka parada, bal morsów, wspólna kąpiel, ale nie tylko. Szczegóły i atrakcje na bieżąco zdradzamy na Facebooku wydarzenia Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie oraz na stronie Zlotmorsow.mielno.pl – dodaje.

Rejestracja uczestników rozpocznie się jeszcze w listopadzie, a Zlot odbędzie się w drugi weekend lutego (9-11.02.2018).


Powiązane treści