Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Most w Samociążku zostanie zamknięty. Poznaliśmy datę

Dodano: 22.06.2023 | 11:09

Na zdjęciu: Zarząd Dróg Powiatowych poinformował o terminie zamknięcia mostu

Fot. IN

Przed mieszkańcami Samociążka i okolic czas utrudnień. Wszystko za sprawą konieczności przeprowadzenia remontu mostu w ciągu drogi powiatowej z Koronowa do Bożenkowa.

O konieczności przeprowadzenia remontu mówiło się od dawna. Wszystko przez zły stan techniczny. Parę lat temu w tym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. Właścicielem obiektu była Enea. Aby ułatwić wszelkie procedury most przejęło Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Jaki zakres prac?

Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma Kormost z Bydgoszczy. Koszt inwestycji to 4 mln 871 tys. zł. – W ramach planowanego przedsięwzięcia planuje się przebudowę istniejącego obiektu wraz z dojazdami – przekazał nam jakiś czas temu Bolesław Grygorewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy. – Przebudowa polegać będzie zwłaszcza na rozbiórce istniejących i budowie nowych przęseł mostu. Tak samo jak w stanie istniejącym, przewiduje się wykonanie trzech przęseł o schemacie statycznym belki swobodnie podpartej. Każde z przęseł będzie wykonane jako żelbetowe, a w skład jego konstrukcji będą wchodzić cztery dźwigary główne, dwie poprzecznice podporowe, trzy poprzecznice pośrednie oraz płyta pomostu – dodał.

Kiedy zamknięcie mostu?

Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy poinformował, że prace związane z przebudową mostu rozpoczną się 1 lipca 2023 roku. Zamknięcie mostu nastąpi natomiast 1 sierpnia. Zamawiający wymaga, by przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 11 miesięcy liczonych od dnia podpisania umowy. Nie przewiduje się większych ingerencji w istniejącą kładkę znajdującą się obok mostu, po stronie wody dolnej. W miarę możliwości ruch pieszy i rowerowy zostanie na niej utrzymany w trakcie prowadzenia prac.

Objazd drogą krajową numer 25

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami objazd będzie poprowadzony głównie drogą krajową numer 25, czyli przez Tryszczyn, Gościeradz, Stopkę i Stary Dwór. Już teraz tą trasą prowadzi objazd pojazdów ciężarowych w związku z budową nowego wiaduktu w Terespolu Pomorskim. Zgodnie z najnowszymi informacjami prace mają zakończyć się na wiosnę przyszłego roku. Przed nami również okres wakacyjny i co za tym idzie wzmożony ruch na DK25 w kierunku morza. Do tego trzeba dodać jeszcze okres żniw. W związku z powyższym trzeba liczyć się z utrudnieniami i wzmożonym ruchem na tej trasie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dzięki
Dzięki
11 miesięcy temu

Ale o terminie powiadomił nas radny Piotr Mitera na swojej stronie .